TBMM'de Kürdistan gerilimi: Sayın Kaplan sen de teröristsin!

MHP Milletvekili Mehmet Günal'ın 'Kürdistan' tepkisi...

TBMM'de Kürdistan gerilimi: Sayın Kaplan sen de teröristsin!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesi üzerinde yapılan görüşmelerde "Kürdistan" gerginliği yaşandı.

MHP Milletvekili Mehmet Günal'ın, "Türkiye topraklarında Kürdistan var mı? Yüce Divan'a çıkacak yargılanacak olan Bakan’a soruyorum" deyince, araya giren HDP'li Hasip Kaplan, "Evet var, bal gibi var. Güneşin var olduğu gibi..." yanıtını verdi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre Günal da, "Burası Türkiye toprakları ve şehit kanlarıyla sulanmış topraklar. Kim 'Kürdistan var' diyorsa teröristtir, eğer sen de söylüyorsan Sayın Kaplan sen de teröristsin" diye tepki gösterdi.

Bu arada AKP ’li milletvekilleri de araya girince gerginlik arttı. Görüşmelere bu nedenle ara verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 16:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
duyarlı
duyarlı - 6 yıl Önce

...kürdistan artık kurulsun kürt vatandaşı yıllardır acı çekiyorlar. yeter kurulsun .ayrıcada pekeke teröris listesinden çıkartılsın çünkü onlar geriladır.haklı olarak kendi halkını savunan geriladır.bizlere her zaman teröris diye kandırdınız.emperyalistler teröristtir bana göre kahr olsun faşizm yaşasın halkın birlik mücadelesi.bizlerin çirkinliklere kötülüklere haksızlıklara adaletsizliklere karşı çıkmamızı kendimize görev biliriz kafanıza sokun.

SIRADAKİ HABER