TBMM'de kavga! CHP'li vekil hastaneye kaldırıldı

Yumruklar konuştu...

TBMM'de kavga! CHP'li vekil hastaneye kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan yumruklaştı. CHP'li milletvekilleri Genel Kurul Salonu'nu topluca terk etti. Tezcan ise ambulansla hastaneye götürüldü.

BDP'nin, Danışma Kurulu'nda anlaşma sağlanamadığından, seçim ve partiler rejiminin yol açtığı sorunlarının araştırılmasına ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisinin ele alındığı Genel Kurul'da kavga çıktı.

Önergeye ilişkin aleyhte söz alan Ak Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin dün TBMM'de düzenlediği basın toplantısındaki açıklamalarını eleştirdi.

Turan, önerinin aleyhinde yaptığı konuşmanın ardından kürsüden ayrıldı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin de aralarında bulunduğu bazı CHP'li milletvekilleri ayağa kalkarak, sataşma olduğu gerekçesiyle söz istedi.

Bunun üzerine AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri birbirlerine karşılıklı laf attı. Bu sırada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile birbirlerine laf atan AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, oturduğu yerden ayağa kalkarak, CHP sıralarına doğru yöneldi ve CHP sıralarının önünde Tezcan'a yumruk savurdu.

CHP'li Tezcan da gözlüğünü çıkararak, Saral'a karşılık vermeye çalıştı.

Yumruklaşmayı araya giren milletvekilleri durdurdu. AK Parti'li milletvekilleri Saral'ı olay yerinden uzaklaştırdı.

Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime ara verdi. Arada da gerginlik devam etti. Bu sırada Tezcan, dışarı çıkartılarak revire götürüldü, ardından da ambulansla hastaneye kaldırıldı.
CHP'li milletvekilleri, daha sonra topluca Genel Kurul Salonu'ndan ayrıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 18:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER