TBMM'de müsilaj sorunu için Meclis Araştırması Komisyonu kuruldu

Müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için Meclis Araştırması Komisyonu kuruldu

TBMM'de müsilaj sorunu için Meclis Araştırması Komisyonu kuruldu

Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için Meclis Araştırması Komisyonu kuruldu.

TBMM Genel Kurulunda, AKP, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP’nin komisyon kurulmasına dair ortak önergesi görüşülerek kabul edildi.

Komisyon 19 üyeden oluşacak, üç ay çalışacak ve gerektiğinde 'yerinde' inceleme yapabilecek.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in 1 Haziran'da, TBMM'de Marmara Denizi'nde tehlikeli biçimde yayılan müsilaj için verdiği araştırma önergesi AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedilmişti. Daha sonra AK Parti de dahil olmak üzere tüm partiler ayrı ayrı konuyla ilgili önerge verdiler. Önergeler bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldü. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP’nin önergeleri kabul edildi. Böylece Müsilaj Araştırma Komisyonu kurulması kararlaştırıldı.

Şeker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Geçen hafta AK Parti ve MHP oyları ile reddedilen denizlerimizdeki müsilaj sorununun araştırılması için verdiğimiz önerge sosyal medyadaki tepkiler ve kamuoyu baskısı ile bugün kabul edildi" dedi.

19 üyeden oluşacak ve üç ay çalışacak komisyon, çalışmaları sırasında tüm kurum ve kuruluşlardan bilgi alabilecek, konuyla ilgili uzmanları dinleyebilecek, müsilaj sorununun yaşandığı yerlerde incelemelerde bulunarak rapor oluşturacak. Komisyon raporunda çözüm önerilerine de yer verilecek. Rapor Genel Kurul'da görüşülecek, ilgili kurum ve kuruluşlara da gerekli önlemlerin alınması için gönderilecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 08:49

YORUM EKLE
YORUMLAR
burası türkiye her şey olur.
burası türkiye her şey olur. - 1 hafta Önce

tweterda tabi doğru ise biri tanker gemisinden boşaltılan foto paylaşmış olurmu olur. burası türkiye her şey olur.tamamen siyasi vakaya benziyor çevre vakasından önce.

başka bir ihtimal
başka bir ihtimal - 1 hafta Önce

malum gündem mafya.yani mafya her yerde insanlar istanbulda denize girmesin diye turizm mafyasıda el atmış olabilir.sonra çevre ve şehircilik bakanı kanalistanbul için bahane için yapmış olabilir her şey olabilir burası türkiye.

SIRADAKİ HABER