TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması

Şentop, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin açıklamada bulundu

TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Habertürk TV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği yeni anayasaya ilişkin açıklama yapan Şentop, ''(Yeni anayasa) Uzlaşılan noktalarda yoğunlaşmak, onlar üzerinden hareket etmeye çalışmak lazım. Bir çözüm yolu bulunabilir" açıklamasını yaptı.

Şentop, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Yeni anayasa tartışması ciddiye alınmalı. Sonuç almak hedef olmalı, somut bir metin ortaya çıkmalı. Uzlaşılan noktalarda yoğunlaşmak, onlar üzerinden hareket etmeye çalışmak lazım. Bir çözüm yolu bulunabilir" diye konuştu.

Filistinli tutukların durumuna ilişkin değerlendirmede bulunan Şentop, ''İsrail'deki hapishanelerde Filistinli mahkum ve tutuklulara da aşı yapılmasına, bunun insani bir mesele olduğuna dair, İsrail Meclis Başkanı'na bir mektup gönderdim" dedi.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AÇIKLAMASI

Şentop, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmeye ilişkin soruya, "Uluslararası sözleşme ile kadına karşı şiddetin önlenmesini birbirine eşitlemek doğru değil dedim. Mesela İngiltere'de sözleşmeyi onaylamamışlar. İmzalamayan ülkeler var mesela. Bunlar kadına karşı şiddeti önemsemiyor mu? Sözleşmenin bunları azaltıcı bir etkisi olduğunu söyleyebiliyor muyuz? Söyleyemiyoruz" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiye
Türkiye - 3 hafta Önce

Meclis baskanin başkan gibi davran sana verilmis bir kemik yalayan yalayana yaziklar olsun sen ve senin gibi sarlatanlar var oldukca diktedorun keyfi yerinde ulke batmis umrundami koltuk saglam olsun nasil olsa onursuz kopek cok

SIRADAKİ HABER