Suruç katliamında yaralanan Elif Tuğra'nın ailesi tehdit ediliyor

SGDF üyesi Elif Tuğra’nın ailesi tehdit ve taciz telefonları alıyor

Suruç katliamında yaralanan Elif Tuğra'nın ailesi tehdit ediliyor

Suruç katliamından yaralı olarak kurtulan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi Elif Tuğra’nın ailesi, tehdit ve taciz telefonları aldı.

ETHA’nın haberine göre SGDF üyesi Elif Tuğra, 5 Ağustos Çarşamba günü annesini, “Elif’in arkadaşıyım” diye tanıtan bir erkeğin aradığını belirtti. Arayan kişinin ismini söylemeyerek, “Suruç’a gidenleri Elif ikna ederek götürdü, ölenlerin sorumlusu Elif’tir. Onu sorumlu tutuyorlar” dediği söylendi. Anne Tuğra’nın, kimin sorumlu tuttuğu yönündeki sorusuna yanıt vermeyen kişi, “Elif’i öldürecekler, bombalayacaklar” tehdidinde bulundu.

Elif Tuğra, Kobani için yola çıkmadan önce de benzer şekilde telefon aldıklarını belirtti, kendisini yine “Elif’in arkadaşıyım” diye tanıtan kişinin annesi ve abisini aradığını söyledi. Arayan kişi “Elif’in yazın okula gelmesi gerekiyor. Kızınızın ne yaptığını biliyor musunuz? Tekin insanlarla takılmıyor, bildiri dağıtıyorlar” dedi. Tuğra, abisinin “Ben kardeşime güveniyorum, kötü bir şey yapmadığını biliyorum” demesi üzerine “O zaman başına geleceklere katlanırsınız” diye tehdit edildiğini söyledi.

Tuğra, bu aramaların polisler tarafından yapıldığını belirterek, ailesinin tedirgin olduğunu dile getirdi; tehditlerin yıldırmak için yapıldığını söyleyerek, “Bizleri psikolojik olarak korkutmaya, sindirmeye çalışıyorlar. Kendilerinin sorumlu olduğu bu katliamdan, bizlerin sorumlu olduğunu iddia ederek yıldırmaya çalışıyorlar. Kendileri suçlu olduklarını biliyorlar, bizde biliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 19:29
YORUM EKLE