Suruç bombacısının son görüntüleri ortaya çıktı

33 genci katleden Alagöz, bombayı patlatmaya hazırlanırken görülüyor

Suruç bombacısının son görüntüleri ortaya çıktı

Suruç’ta 33 genci katleden Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün kitle içindeki son görüntüsü yönetmen Garip Çelik’in “Amara Suruç” belgeselinde ortaya çıktı.

Zeynep Kuray’ın BirGün’de yer alan haberine göre, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SDGF) üyesi 33 gencin katledildiği saldırıdan sağ kurtulan Çelik’in Amara Kültür Derneği bahçesinde olay anında çektiği görüntülerde bombacı Alagöz’ün kitlenin içine nasıl sızdığı ilk kez görülüyor. Kobani’nin yeniden inşasına ve çocuklara yardım için Suruç’ta bulunan gençlerin yaptığı basın açıklamasının bitimine iki dakika kala kitlenin içinde beliren Alagöz’ün ön tarafa doğru hamle yapmak istediği, bir adım attıktan sonra vazgeçtiği, basın açıklamasını yapan Oğuz’u dinlerken başını salladığı ve alkışların, sloganların başladığı anda kafasını eğip karnına yerleştirdiği bomba düzeneğini harekete geçirdiği görülüyor.

İNTİHAR BOMBACISININ SON GÖRÜNTÜSÜ

Kobani’de belgesel çekmek üzere SDGF’li gençlerle birlikte yola çıkan ve ölümden kıl payı kurtulan Çelik, Suruç saldırısında ölenlerin anısına adadığı “Amara Suruç” belgeselinin montajını yaparken Alagöz’ün görüntülerini fark etti. Alagöz bugüne kadar medyaya sadece nüfus cüzdanındaki görüntüleriyle yansımıştı, mobese kameralarında ise sadece Amara Kültür Derneği’ne giriş anında görüntülenmişti. Çelik’in kamerasına ise Alagöz, bombayı patlatmaya hazırlanırken yakalanıyor.


Basın açıklaması sona ermek üzereyken kitle içinde harekete geçmeye başlayan Alagöz, kalabalıktan dolayı ön tarafa geçemeyince olduğu yerde kısa bir süre durup açıklama yapan SDGF Sözcüsü Oğuz Yüzgeç’e bakarak başını sallıyor. Alkışlar ve sloganlar başladığında ise Alagöz başını eğiyor ve 16 saniye sonra bomba patlıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 13:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER