Süleyman Soylu’ya Başbakan için söylediklerini hatırlattı

İlk demeci eski defterleri açtırdı…

Süleyman Soylu’ya Başbakan için söylediklerini hatırlattı

Demokrat Parti Genel Başkanı olduğu dönemde iktidara sert eleştiriler yönelten Süleyman Soylu, AKP’ye geçip Genel Başkan yardımcısı olunca verdiği ilk demeçte, eski defterleri açtırdı.

 

"CHP, Cumhuriyet istismarını yapmaya çalışıyorlar" diyen Soylu’yu cevaplayan CHP Genel Başkan yardımcısı Erdoğan Toprak, "Bu halk hangi Süleyman’a inansın. Daha dün Başbakan Erdoğan’a ‘Padişah olmak istiyor’ diyen, ‘AKP hükümetinin yolsuzluk çukurunun içinde olduğunu’ söyleyen, ‘At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez’ diyen Soylu inandırıcı olamaz" dedi.

 

‘’Sayın Başbakan, Türkiye’nin önüne büyük bir ufuk siyaseti koymaktadır’’ diyerek AKP’ye geçen ve Genel Başkan yardımcısı olan Soylu, 2008 ve 2009 yıllarında DP Genel Başkanıyken, ‘’Bu ülkede kaos yaratan bir Başbakan var. At üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi. Padişah olmak istiyor. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Halk 29 Mart’ta hükümete zıkkımın kökünü gösterecek… Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içine batırdı. Başbakan, rantın babasını getirdi’’ gibi demeçler vermişti. (GAZETEPORT)

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2012, 17:36
YORUM EKLE