Süleyman Soylu İBB adayı olacak iddiası

CHP'li eski Milletvekili Yarkadaş, Soylu'nun Erdoğan tarafından aday gösterilmesinin düşünüldüğünü öne sürdü

Süleyman Soylu İBB adayı olacak iddiası

CHP'li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için düşünüldüğünü öne sürdü.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP 24. ve 25. dönem İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP'nin İstanbul'u kazanması için MHP'nin oylarına ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle Süleyman Soylu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayI olacağını ileri sürdü.

"AKP'nin İstanbul'da MHP'nin oylarına ihtiyacı var. Süleyman Soylu'nun Cumartesi Anneleri'nin çıkışı sadece toplumsal muhalefeti bastırmaya yönelik bir adım değil. Süleyman Soylu aynı zamanda MHP'nin en radikal, en şahin tabanına da sesleniyor. Çünkü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı gündeme gelebilir Süleyman Soylu'nun" diyen Yarkadaş, "O yüzden Süleyman Soylu bugün şahin bir pozisyona getirildi. Saray'da Süleyman Soylu'nun ismi İstanbul Büyükşehir Başkan adayları arasında değerlendiriliyor. Ahmet Misbah Demircan ve Soylu'nun adı geçiyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER