Süleyman Soylu: Bende tecavüzcü belirtisi var mı?

Seçim çalışmalarını sürdüren Soylu,  Nurtepe Sosyal Tesisleri’nde Kağıthane’deki muhtarlarla bir araya geldi

Süleyman Soylu: Bende tecavüzcü belirtisi var mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da yüksek oy aldıkları yerlerde özellikle AK Partili yaşlı seçmenlere eksik büyükşehir pusulası verildiğini öne sürdü. Soylu, sandık görevlilerinin AK Partili seçmeni nasıl tespit ederek eksik pusula verdiği ya da AK Partili sandık görevlilerinin neden herhangi bir itirazda bulunarak tutanak tutturmadığı konusuna ise açıklık getirmedi.

İstanbul’da seçim çalışmalarını sürdüren Soylu,  Nurtepe Sosyal Tesisleri’nde Kağıthane’deki muhtarlarla bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

BEN KÜRDÜM, ALEVİYİM DİYEMİYORLARDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 yıldır iktidarda. Erdoğan gelmeden önce bu ülkede dindar, ‘Ben dindarım’ diyemiyordu. Herkes fısır fısır konuşuyordu. Kürt ‘Ben Kürdüm’, Alevi ‘Ben Aleviyim’ diyemiyordu. 12-13 yıl öncesine kadar diyemiyordu. Vesayet sisteminin ilk müdahale ettiği yıllar dahil olmak üzere AK Parti iktidarında bunlar denilemiyordu ama son 12-13 yıldır herkes kendisini rahat bir şekilde ifade ediyor, kimse kendinin yaftalanmasından korkmuyor, öz güveni yüksek bir şekilde bunu ifade edebilme kabiliyetine sahip.

İSTANBUL’DA BÜYÜK BİR TERÖR OLAYI YOK

Biz bugün Amerika’yla, Avrupa’yla, terörle mücadele ediyoruz. 31 Aralık 2016 tarihinden itibaren İstanbul’da büyük bir terör olayı yok. Büyükşehirlerimizde de yok. Biz bir mücadele ortaya koymaya çalışıyoruz, her türlü riski alarak, Türkiye’nin altyapısını yaparak. S-400 meselesi de dahil olmak üzere…

100’e yakın sandıkta Binali Yıldırım’ın oyları eksik yazıldı. Biz burada kendi hakkımızı, vatandaşın 1 oy hakkını savunmayacaksak vatandaş bize ‘Sen necisin?’ demez mi? Başka bir tehlike daha var. 5 yıl sonra sosyal medyada çok fazla söz söyleyenin seçim sonuçlarını istedikleri gibi manipüle ettiği bir süreç söz konusu olur. Sandık devreden çıkar, demokrasi devreden çıkar. Bunun sonucunu kimse hayal bile edemez. Türkiye’yi bugün ayakta tutan, sandığın ve demokrasinin varlığıdır. Buna gelebilecek bir halel, elbette hepimizi, Türkiye’nin geleceğini de ciddi bir şekilde sıkıntıya sokar.

ÇALDI YAZAR MI

Efendim ‘Çaldı’ yazmıyormuş. ‘Çaldı’ yazar mı? Bunu hukuk diliyle anlatır. Anlattı da net bir şekilde. Bizim zarfın içindeki oylara bir itirazımız yok. Oylar zarftan çıktıktan sonra yapılan işlemlere itirazımız var. Ondan önce de yapılan bir iş var da. Hepiniz de şahitsiniz. Gittiğim her yerde de var bu. Özellikle yaşlılara AK Parti’nin yoğun oy aldığı yerlerde eksik büyükşehir pusulası verildi. Bu ayrı bir mesele. Bunu bugün tespit edebilme, daha doğrusu kanıtlayabilme imkanı az bir imkandır. Yaşlıların anlattıklarından elde ettiğimiz bilgiler çerçevesinde bu hep böyle oldu. Şimdi er meydanı, İstanbul halkı karar verecek. Ne karar verirse başımızın üzerine. Biz seçim kaybetmedik demiyoruz ki… Ankara’da, İstanbul’un 3 katı kadar çalıştık, kaybettik. Bu kadar basit. Antalya, Mersin, Adana öyle.

23 Haziran seçiminin İstanbul’da bir siyasal çatışmanın ve bir ideolojik kamplaşmanın merkezi haline getirilmesinden endişe ediyorum. Ben, bunu şuradan çıkardım. Binali ağabey geçen gün bir gösteriye gitti. Ben herkesin ayağına basan bir adamım, bir yere gittiğimde benle ilgili birtakım işler olabiliyor. Ben de ‘Ettim buldum’ derim, cevabını veririm geçerim.

ABD BİZİ LİSTEYE ALDI

Bende hiçbir terörist belirtisi var mı, tecavüzcü belirtisi var mı? Amerika bizi, teröristleri, tecavüzcülerin olduğu listeye koydu, Adalet Bakanımızla ikimizi. Süleyman Soylu ve Abdulhamit Gül olduğumuz için koymadı, bu ülkenin menfaatlerini savunanlara karşı bizi iki tane örnek gösterip, bunu Türkiye’ye yaptılar. Biz, neyle mücadele ettiğimizi, nasıl bir süreç içerisinde olduğumuzu biliyoruz. Ama Binali Ağabey kime ne yaptı?

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 yıl Önce

Bu belirtiler misliyle var sizde sayın bakan.

Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 1 yıl Önce

Sende her türlü ahlaksızlık ilkesizlik mevcut sen tecavüzü sadece cinsellik olarak algılıyorsun be namus herif

SIRADAKİ HABER