SP'nin İstanbul adayı: Bir oğlum işten atıldı, diğerinin sözleşmesi iptal oldu

Gökçınar'ın oğlunun İGDAŞ’a yaptığı iş sözleşmesine son verildi

SP'nin İstanbul adayı: Bir oğlum işten atıldı, diğerinin sözleşmesi iptal oldu

Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, İstanbul seçimlerinde sıkça kullanılan ‘mağduriyet’ kelimesi için açıklamalarda bulunurken oğlunun İGDAŞ’a yaptığı iş sözleşmesine son verildiğini açıkladı.

Gökçınar, İGDAŞ için avukatlık yapan oğluna gerekçe gösterilmeden sözleşmesinin feshedildiğini söyledi. SAADET adayının Borsa İstanbul’da uzman yardımcısı olarak çalışan oğlu H. İbrahim Gökçınar’a da askerlik görevi sonrası işine son verildi bildirilmişti.

‘OĞLUMUN İŞSİZ KALMASINI GÜNDEMLEŞTİRECEK DEĞİLİM’

“Bir kere mağduriyet seçim kriterlerinden biri değildir. Öyle olsaydı en çok mağdur edilen benim” diyen Gökçınar, Milli Gazete’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mağduriyet yarıştıracak değilim, sadece zihin açmak için söylüyorum. Ben Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğum için benim oğlumun işine son verildi. 3 yıldır Borsa İstanbul’da çalışıyordu, performansı da oldukça iyi olmasına rağmen askerden döndükten sonra işten çıkarıldı. 5 milyon işsiz gencimizin olduğu ülkemizde ben oğlumun işsiz kalmasını gündem yapacak değilim. Yalnız olayın basında farklı şekillerde yer alması dolayısıyla doğru anlaşılması için bazı açıklamalar yapma gereği duyduk. Biz bunu konuşurken İGDAŞ’ın dosyalarını takip eden avukat olan diğer oğlumun kurumla yaptığı sözleşme, hiçbir gerekçe gösterilmeden İGDAŞ tarafından iptal edildi. Bunu ilk defa size söylüyorum. Benim aziz hemşehrilerim beni yanlış anlamasın, ben asla mağduriyet yapmıyorum. Kafalarınızdaki boşlukları doldurmak için, sandığa giderken nasıl bir zihniyetle karşı karşıya olduğunuzu bilin diye söylüyorum. Ben sadece böyle bir üslubun İstanbul’da yaşanıyor olmasından üzüntü duyuyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 16:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER