Soylu'dan koronavirüs açıklaması: Bu işe öyle delikanlılık falan dayanmıyor

Soylu, İzmir’de gündeme ilişkin konuştu

Soylu'dan koronavirüs açıklaması: Bu işe öyle delikanlılık falan dayanmıyor

Korona virüsünü atlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de deprem değerlendirme ve koordinasyon toplantısına başkanlık etti. 

Korona tedavisi gördükten sonra iyileşen İçişleri Bakanı Soylu, "Nefes almaya şükrettiğiniz bir hale geliyorsunuz. Ben 24 saatin 18 saati çalışan bir insanım. En çok bana dokunmaz' diye düşünüyordum ama bu işe öyle delikanlılık falan dayanmıyor, onu söyleyeyim" dedi.

İzmir Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğünde basına kapalı düzenlenen toplantıya, Bakan Soylu'nun yanı sıra Vali Yavuz Selim Köşger, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda, depremin ardından verilen çadır ve konteyner kent hizmetleri, hasar tespit ve yardım çalışmaları ile kentsel dönüşüm konusunun görüşüldüğü öğrenildi.

Soylu’nun açıklamaları şu şekilde:

- Depremde ve afetlerde Türkiye'nin aldığı aksiyonu dünyanın en gelişmiş ülkelerinin alabilme kabiliyeti söz konusu değildir.

- Biraz daha iyileştim. Kolay bir dönem geçmedi. Şunu ifade etmem lazım; bu da bir afet, karşı karşıya kaldığımız korumalı bir afet.

- Evin içine dikkat edersek birçok meseleyi çözebilme kabiliyetine sahip oluruz. Nefes almaya şükrettiğiniz bir hale geliyorsunuz. Ben 24 saatin 18 saati çalışan bir insanım. 'En çok bana dokunmaz' diye düşünüyordum ama bu işe öyle delikanlılık falan dayanmıyor, onu söyleyeyim. Kimse kendine çok fazla güvenmesin.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 23:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER