Soylu'dan kayyım açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin sorularını yanıtladı

Soylu'dan kayyım açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 büyükşehir belediye başkanının görevden alınarak yerine kayyım atanması ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Soylu bir soru üzerine, “Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasa’nın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır.” dedi. Soylu, konuşmasına “Terörle demokrasi arasına bir meşru kanal açmaya çalışanlar sorumsuzluk işlemektedirler. Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet alanına sokmak isteyenler, elbette ki büyük bir hata işlemektedir.” sözleri ile devam etti.

Uygulamanın anayasal olduğunu savunan Soylu, “Türkiye, belediyeler üzerinden özellikle terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldı. Buna kurallar, anayasa, belediye kanunları bir cevap verdi, ‘Bir daha bunu tekrarlamayın’ dedi. Fakat hem demokrasiye hem hukuka halel getirmek isteyenler, kelimenin tam anlamıyla devlete kafa tutmaktadırlar, demokrasimizi istismar etmektedirler, milletin helal oylarına leke sürmektedirler” diye konuştu. 

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 ay Önce

Ahlaksız soysuz

SIRADAKİ HABER