Soylu'dan 'devlet içerisinde tarikat yapılanması' iddialarına ilişkin açıklama: Yalandır, provokasyondur

Soylu Twitter hesabından, "devlette tarikat, cemaat yapılanması" haberlerine ilişkin paylaşımda bulundu

Soylu'dan 'devlet içerisinde tarikat yapılanması' iddialarına ilişkin açıklama: Yalandır, provokasyondur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Menzil tarikatı vb. dini grupların devet kademelerinde kadrolaştıkları haberleri hakkında açıklama yaptı.

Soylu haberlerin gerçeği yansıtmadığı savunarak, "Belirli grupların demokrasi ve hukuk sistemi dışında siyaseti, sermayeyi ve devleti etki altına alması, yönetmesi, belli yerlere sızarak güç devşirmeye çalışması kabul edilemez" dedi.

Twitter'dan açıklama yapan Soylu, "Herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle:

"Belirli grupların demokrasi ve hukuk sistemi dışında siyaseti, sermayeyi ve devleti etki altına alması, yönetmesi, belli yerlere sızarak güç devşirmeye çalışması kabul edilemez."

"Kaldı ki, devletimizin hiçbir biriminde böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak inanç grupları -son günlerdeki yönlendirmeli tartışmalara değinerek söylüyorum- tarihsel sürecimizin geleneğimizin ve topraklarımızın bir kabulüdür. "

"Ayrıca bireysel olarak insanların inanç tercihlerinin olması, demokratik hayatın da doğal bir sonucudur. "

"Fakat bireysel istismarlara veya inanç gruplarının istismarlarına nasıl müsaade edilemezse, bu istismarları fırsat bilip medeniyetimizin ve topraklarımızın değerlerine de saldırıya fırsat verilmeyecektir."

"İçişleri Bakanı olarak söylüyorum: Herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur."

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 22:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 7 ay Önce

Sulo ve akp once gerceklere yalan soyler sonra kandirildik derler dini cemaat sandik derler bunlari yapisi siyaset bicimi yolllari bu. Once tarikat be derneklerle cemaatlerle dini kullanan ama dinle alakasi olmayan yobazlarla is birligi yaparla devlet imkanlarini. Simirsiz onlerine sunarlar oy icin iktidar icin sonra iktidar olduktan sonra satarlar ortaklarini her iktidar olduklarinda bi kesime once dostluk sonra karalama yapio diger gorusteki insanlara yaklasiyorlar bunlarin oyunu siyaset felsefesi yalan uzerine kandirmak uzerine kurulu akp esittir yalan

Vanli
Vanli - 7 ay Önce

Lutfen korkmadan yorumlari yayinlayin sayin editor yoksa sizinde demokratliginizdan suphe ederim

SIRADAKİ HABER