Soylu'dan Avrupa'ya göçmen tehdidi: Hükümetler altı ay dayanamaz, isterseniz deneyelim

Soylu, “Buradan kapıları açtığımızda altı ay hiçbir hükümetleri dayanamaz” dedi

Soylu'dan Avrupa'ya göçmen tehdidi: Hükümetler altı ay dayanamaz, isterseniz deneyelim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göç krizi konusunda Avrupa’yı tehdit etti.

Avrupa ülkelerinin Türkiye’yi mülteciler konusunda yalnız bırakmakla suçlayan Soylu, “Türkiye bu işi kararlılıkla yürütmezse Avrupa’daki hiçbir hükümet altı ay dayanamaz. İsterlerse deneyelim” dedi.

İzmir’de Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait TCSG Dost Gemisi’nde bir etkinliğe katılan Soylu, Avrupa Parlamentosu’ndan Türkiye’ye demokrasi konusunda gelen eleştirilere karşılık göçmenleri gündeme getirerek, “Avrupa Parlamentosunda oturacak, oradan Türkiye’yi eleştireceksiniz. 300 yıl öncesinin solculuklarını gerçekleştireceksiniz, 150 göçmen geldiğinde etekleriniz tutuşacak” diye konuştu.

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

 “Ne gerekiyorsa yapacağız. Türkiye’yi kaçak göç merkezi haline getirmek isteyenlere tarihin en ağır cezalarını vereceğiz. İster Türk ister yabancı olsun bu cevabı alacaklar. Organizatörlere ve göçmen kaçakçılarına nefes aldırmayacağımız döneme giriyoruz. Türkiye kaçak göç meselesini bir yere taşıyacaktır. Bu konuda Avrupa’nın bizi yalnız bıraktığı aşikardır. Sırt sıvazlamayla olmaz. Türkiye bu işi kararlılıkla yürütmezse Avrupa’daki hiçbir hükümet 6 ay dayanamaz. İsterlerse deneyelim.

‘300 YIL ÖNCESİNİN SOLCULUKLARI’

Avrupa Parlamentosunda oturacak, oradan Türkiye’yi eleştireceksiniz. 300 yıl öncesinin solculuklarını gerçekleştireceksiniz, 150 göçmen geldiğinde etekleriniz tutuşacak. Türkiye’ye oradan hakaret edeceksiniz. Sadece sabrımızı taşırmamalarını tavsiye ediyoruz. Biz sağanağı görüyoruz, onlara söylüyoruz. Kollarınızı sıvayın Türkiye’nin yaptığı mücadeleye destek olun. ‘Mış’ gibi davranmayın. Bunu kimse tehdit olarak algılamasın. Türkiye oyalanacak bir ülke değildir. Türkiye büyük mücadele ortaya koymaktadır. Tarihin en büyük göç dalgasıyla karşı karşıyayız. Bunlara hakları olmadığını bir kez daha söylüyorum. Buradan kapıları açtığımızda 6 ay hiçbir hükümetleri dayanamaz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 17:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Ucube bakan birazda ilimli sevgi dolu sozlerden konus isiniz gücünüz tehdit sandaj bak efendi bir gun sende kulanilir coplukte yerini alacsksin ite verilen deger sana verilmeyecek çünki sen bir kulanilan bir sarlatsnsin

Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 1 yıl Önce

Bunun kadar ahlaksız ezik şovmen daha gelmez

Tera
Tera - 1 yıl Önce

Soylu, bide ağana sor bakalım, o göçmenler neden geldi, kim neden oldu. Osmancilik kafasıyla elin devletlerine terörist sokup, şama Osmanlı bayrağı dikecekti o aǧan. Ama ne oldu, Sûrîye halkı geldi size

SIRADAKİ HABER