Soylu, annelerin eylem yaptığı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın önünde

"Bu yaptıkları mesele çok kıymetli"

Soylu, annelerin eylem yaptığı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın önünde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da annelerin günlerdir eylem yaptığı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın önüne gitti.

"Diyarbakır'da herkes biliyor ki HDP teşkilatları annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne kalkan yapıyor. HDP teşkilatları bu annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne katan yapıdır" diyen Soylu, annelerin eyleminin öneminin gelecek yıllarda daha iyi anlaşılacağını savundu.

Kulp ilçesinde meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda ölen vatandaşların cenazesine katılmak için Diyarbakır'a giden Soylu, 23 gündür HDP Diyarbakır İl Binası önünde eylem yapan anneleri de ziyaret etti.

Soylu, "Bütün Türkiye'ye ve dünyaya karşı ortaya koydukları haykırışa olan desteklerini getirdim. Kendi çocukları için burada değiller. Bundan sonraki tüm çocuklar için ve bütün ülkemizin çocukları için buradalar. Demiri eritecek bilekleri var. Bu yaptıkları mesele çok kıymetlidir" dedi. 

HDP'nin çocuklarının dağa gitmesine aracılık ettiğini savunarak parti yetkililerinden çocuklarını geri isteyen annelerin eylemlerinin öneminin "On yıllar sonra çok daha iyi anlaşılacağını" söyleyen Soylu şöyle devam etti:

"Bu bir siyasi partinin kendini terör örgütüne kullandırmasının sonunu oluşturacak hayırlı ve güçlü bir adımdır. Bu annelerin evlatlarını terörden kurtarabilecek önemli bir adımdır. Üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz. Daha dün Diyarbakır’da bu annelerin evlatları gibi bir kız çocuğunu annesiyle buluşturmanın onurunu yaşadık. Devletimizin gücü ve annelerin kudretiyle bu acıları bu topraklarda ve etrafımızdaki coğrafyada bitirecek, annelerin yüreğiyle ders vereceğiz. Bir sorumluluğumuz vardı; gelip milletimiz adına bu insanlara burada destek vermek, onu yerine getirdik. Burada bu anneler bir haykırış ortaya koyuyor. İnşallah çok güçlü bir sonuç alacağız.

"HDP teşkilatları bu annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne katan yapıdır. Herkes biliyor, biz de biliyor ve gereğini yerine getiriyoruz. Diyarbakır’da bu olaylarla ilgisi olmayan insanlara bile sorsanız tek bir şey söylerler; evet, belediyeleridir ve teşkilatlarıdır. Ne yaptığını bu anneler çok iyi biliyor. Anne gönlü demiri eritecek güçtedir."

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 17:25

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 5 ay Önce

Biraz mantikli düşünmek gerek akp planli hdp onune goderiyor kulpta yapilan bombali katliyam supeyi devlete cekiyor akp gundem deyistirmek çöken akp yi ayaga kaldirma hamleleri yamali bohça dikis tutmaz akp cokusu başlamıştır diktador her yola basvu

Ali
Ali - 5 ay Önce

Turkiye sizin ne kirli tezgalar cevirdiginizi cok iyi biliyor durseniz meclise getirin isiniz gücünüz kirli ahlaksız serefsizce karalamak adi cikar pesinde insanlari kulanmak bunuda kaybetiniz elinizde kazıktan baska bir sey kalmadi o da size nasipol

adar
adar - 5 ay Önce

alcak sosuz yaptigin katliamlarla kendini bazı sözde ane diyen yandaş veya akpnenin tuzagina atilmis analara sahip cikiyormus

Isci emekli
Isci emekli - 5 ay Önce

Gel vatandas hükümet plani kaymaları hakli cikarmak bombayi patlatmak sivil halki oldurmek buyuk soru isaretleri var halk goruyor gercekleri hdp TÜRBE olmus bakanlar ve butun yalakaler diz cokmus dua ediyor devletin ayibi anaların yeri apo ve tayip

SIRADAKİ HABER