SOL Parti seçime girebilecek

Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 3 bini aşkın üye kazanıldığı ve 220 merkezde parti örgütü kurulduğu duyuruldu

SOL Parti seçime girebilecek

Geçen yıl yapılan kongrede ÖDP'nin adını değiştirmesiyle kurulan SOL Parti seçime girme yeterliliği kazandıklarını açıkladı. 

Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 3 bini aşkın üye kazanıldığı ve 220 merkezde parti örgütü kurulduğu duyuruldu.

Açıklamada şe ifadeler yer aldı: “Şubat 2020’de başlattığımız 1. Olağan Kongre sürecimiz, pandemi koşullarının ortaya çıkardığı kısıtlar altında sürdürülmüş, il ve ilçe kongrelerinin ardından 14 Ekim 2020 tarihinde Büyük Kongre ile tamamlanmıştır.

Bu süreçte 50 il 220 ilçede SOL Parti kongreleri gerçekleştirilmiştir. Bu kongreler sonunda 42 il merkezi ve bu 42 ilin üçte bir ilçesinde örgütlenme tamamlanarak, seçim yeterliliği barajı aşılmıştır. 

SOL Parti, seçimlere katılmak üzere konulan tüm yasal gerekleri eksiksiz yerine getirmiş; seçimlere katılma hakkını kazanmıştır.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayırlı olsun
hayırlı olsun - 7 ay Önce

bu kararsızlar var önceden akp ye veya chp ye vermişler şimdi boşa kullanacaklarmış bir şeylerin değişmesini istiyorlarsalar sağdada soldada merkezde bir çok muhalif parti var.bunlara verinki hazineden yardım alsınlar aktif siyasete katılabilsinler yani etropiyi artırmaları gerekiyor olur ya kaliteli yöneticilerin o koltuklara gelme ihtimali artsın hep aynı taşa oynarsan hep aynı sonucu alırsın sonrada ağlıyorlar niye ağlıyorsun kafanı kullanmassan doğru karar almassan yanlış kararın sonucunu yaşıyorsun işte.bir şeylerin değişmesini istiyorsa millet önce kendileri değişmesi gerekiyor.

SIRADAKİ HABER