Siyasi parti liderlerinden ilk yemin eden Demirtaş oldu

Selahattin Demirtaş, HDP milletvekillerinin alkışları arasında yemin metnini okudu

Siyasi parti liderlerinden ilk yemin eden Demirtaş oldu

Meclis’te 25. Dönem Milletvekilleri Ant İçme Töreni'nde kürsüye gelerek yeminini eden ilk siyasi parti lideri Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oldu.

İstanbul’dan milletvekili seçilen Demirtaş, HDP milletvekillerinin alkışları arasında kürsüye gelerek andını okudu.

Diğer parti liderlerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir’den, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Konya’dan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Osmaniye’den milletvekili seçilmişti. (Taraf)

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 20:33

YORUM EKLE
YORUMLAR
diyarbakırlı
diyarbakırlı - 6 yıl Önce

Kurtuluş hareketi olarak başlayan çıkış, Öcalan'ın tasfiyesi ile tamamen büyük efendilerin hizmetinde paralı bir orduya doğru koşuyor...Koalisyon tartışmaları da Kandil açısından beyhude bir laf kalabalığıdır... Seçim olmadan evvel anlaşılıyor ki Kandil kendi koalisyonunu Fetullah ve eski Türkiye'nin köhnemiş güçleriyle yapmış.. Bu iç koalisyonda daha başka ismi gereksizler de yer almıştır. Ama esas merak etmemiz gereken, Kandil dış bağlaşıkları itibariyle kiminle bu koalisyonu yapmıştır? Eş zamanlı emperyalist efendilerin medyasında karalamalarla Kandil menşeli şarlamaları yan yana koyarsak, kurtuluş savaşçısı olduğunu iddia eden lümpen dilin nasıl da büyük efendilerin, sömürgeci zihniyetin emrine girdiğini anlarız....Tehdit etme, kan ile terbiye etme cüretinin arkasında yatan da işte bu belini bağladığı, ruhunu teslim ettiği efendilerinin verdiği cesarettir...Bu kirli dil ve kanlı akıl, 1975'te Cezayir'de mahvedilen Kürt kazanımlarını unutmuşa benzer...

SIRADAKİ HABER