'Sivillere silah kullanma hakkı verilmesi ülkeyi bir iç savaşa çekmek olur'

Akşener, dün çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname'lerle (KHK) ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu

'Sivillere silah kullanma hakkı verilmesi ülkeyi bir iç savaşa çekmek olur'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 696 sayılı kanun hükmünde kararnamede (KHK) yer alan 'darbe girişimi ve terör eylemlerinin bastırılması için hareket eden sivillere cezai sorumsuzluk' getirilmesini maddesini değerlendirdi.

Akşener, Twitter hesabından yaptığı açıklamada düzenlemeyi eleştiren Akşener, "Yeni KHK ile sivillere darbe kalkışması isnadıyla silah kullanma hakkı verilmesi ülkeyi bir iç savaşa çekmek olur. Son derece kritik bir yasayı, iktidarın Meclis’te açık ara çoğunluğa sahip olmasına rağmen, parlamentodan kaçarak KHK ile yapmasının çok vahim sonuçları olabilir” dedi.

Akşener’in paylaşımı şöyle:

NE OLDU?

Dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararnamelerde, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararaname'nin 121'inci maddesinde, "Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın, 15 Temmuz darbe girişimi ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişilerin" hiçbir idari, mali ve cezai sorumluluğunun olmayacağı belirtiliyor.

Kaynak: Demokrat Haber

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 16:58

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER