Sırrı Süreyya: Roboski'de halk ayakta!

HDP vekili Sırrı Süreyya Önder, 34 kişinin katledildiği Roboski'de şimdi de katır itlafı yapılarak sürecin provoke edilmek istendiğini söyledi

Sırrı Süreyya: Roboski'de halk ayakta!

HDP İstanbul Milletvekili ve İmralı’ya giden heyette bulunan Sırrı Süreya Önder, sınırdaki bombardımanda 34 kişinin katledildiği Roboski'de şimdi de katır itlafı yapılarak sürecin provoke edilmek istendiğini söyledi.

"ROBOSKİ'DE HALK AYAKTA"

Sırrı Süreyya Önder, Roboski'de askerler tarafından “kaçakçılıkta kullanıldığı” iddiasıyla 8 katırın itlaf edildiğini, 5 katırın yaralı kurtarıldığını ve 72 katır için de itlaf kararı alındığını söyledi. Halkın tek geçim kaynağı olan hayvanların itlafına göstereceği tepkinin öngörülerek, süreci provoke etme amacının güdüldüğünü belirten Önder, “Bu yönelimler bütün hızıyla sürmektedir ve Roboski’de halk ayaktadır” dedi.

VEKİLLER BÖLGEYE GİDİYOR

Yarın bölgeye HDP milletvekillerinin gideceğini belirten Önder, “Hükümetin geç kalmadan Roboski’ye gidecek vekillerimiz ile birlikte, esasen kendi varlığını da hedefleyecek olan bu tuzağı boşa çıkarması tarihi bir sorumluluğudur” diye konuştu.

Sırrı Süreyya Önder, sınırdaki bombardımanda 34 kişinin katledildiği dönemdeki Gülyazı Tugay komutanının şimdi Şırnak’ta Tümen Komutanı olduğunu da hatırlatarak, “Tümen komutanı olarak bölgede halka karşı sürecin ruhuna uymayan hukuksuz yönelimler göstermektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 17:38

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER