Sırrı Süreyya Önder'den Ekmeleddin İhsanoğlu espirisi

'Sosyal demokrat hanelere ateş düşürdünüz'

Sırrı Süreyya Önder'den Ekmeleddin İhsanoğlu espirisi

Sırrı Süreyya Önder'in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Diyarbakır gezisi sırasında çatı aday için "Öyle bir aday buldunuz ki sosyal demokrat hanelere ateş düşürdünüz" diye esprisi yaptığı öğrenildi.

Cumhuriyet yazarı Utku Çakırözer yaşanan diyalogları köşesine taşıdı. Çakırözer'in 'O mesaj ses getirdi' başlıklı yazısında yer alan işte o bölüm:

Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ziyaretine Önder’in esprilerinin damga vurduğunu öğrendik. CHP ile MHP’nin Cumhurbaşkanlığı için önerdikleri Ekmeleddin İhsanoğlu isminin parti tabanında yarattığı tepkiyi anımsatan Önder görüşmede Kılıçdaroğlu’na, “Öyle bir aday buldunuz ki sosyal demokrat hanelere ateş düşürdünüz. Bak Çölaşan çiftini (Erdoğan’a karşıİhsanoğlu’na oy verilebileceğini söyleyen Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan ile eşi Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Tansel Çölaşan’ı kastederek) neredeyseayrılma noktasına getirdiniz! Hane yıkanın hanesi mamur (mutlu) olmaz ona göre”esprisi yapmış. CHP lideri ise bu takılmaya “Adayımız iyi bir insan” demekle yetinmiş. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 20:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER