Sırrı Süreyya'dan 'düğün' açıklaması

Tek cümlelik cevap verdi...

Sırrı Süreyya'dan 'düğün' açıklaması

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, kızının düğününe ilişkin olarak bazı gazetelerde yer alan iddiaları yalanladı.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, düğünün 500 bin lira değil 40 bin liraya mâl olduğunu söyleyen Önder, “Bu haberleri yazanlara söyleyeceğim bir tek şey var. İnşallah onların çocukları yalnızca düğünleriyle anılır,” dedi.

DEMİRTAŞ'TAN HABERLERE TEPKİ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da dün konuyla ilgili kendisine yöneltilen soruya yanıt verirken düğüne katılmalarının "şehit haberleri gelirken düğünde eğlendiler" şeklinde haberleştirilmesine tepki gösterdi. Demirtaş, “Sırrı beyin tek evladı var. Ve uzun süredir bu mevzulardan dolayı ertelendi. Biz de oraya eğlenmeye gitmedik. Nikah şahitliği yaptık. Allah mesut bahtiyar etsin. Orada eğlendiğimize dair tek bir görüntü göstersinler biz de özür dileyelim. Hayat devam ediyor. Ölümler de var, doğumlar da var, düğünler de var," dedi.

500 BİN TL DEĞİL, 15-25 BİN TL ARASI

Sırrı Süreyya Önder, Takvim'in dün yayımladığı haberinde, 'Küçüksu Kasrı'ndaki bir düğünün maliyetinin ortalama 500 bin TL'yi bulduğu' iddiasına karşı çıkarak, düğünün 500 bin lira değil 40 bin liraya mal olduğunu söyledi.

TBMM Genel Sekreterliği’ne bağlı Milli Saraylar Daire Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan tarifeye göre ise Küçüksu Kasrı’nın Rıhtım bölümü 25 bin TL, mesire alanı ise 15 bin TL’ye kiralanabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 14:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
halkın kahramanı sırrı
halkın kahramanı sırrı - 5 yıl Önce

tabii sırrı paşa tabii size düğün yamak düşer asker ölsün işsiz güçsüz beş para etmez olduğu için pkk ya katılıyım da gorilla oldu gahramannn oldu desinler diye ölen zavallı çocuklar öldü vur davulcu sırrı paşaya düğün dernek yapmak yakışırrr :)

ayarci
ayarci @halkın kahramanı sırrı - 5 yıl Önce

nasil bir yorum bu? ne diyorsun? neyi elestiriyorsun? nasil bir mantik yurutuyorsun? hicbiri belli degil. daha yazmayi bile bilmiyorsun ama insanlara laf sokmaya calisiyorsun. biraz kendine gel, otur, oku, ogren. daha da iyisi, dusun.

.........
......... - 5 yıl Önce

Ayni senin dugunle anildigin gibi demi sirri. bu kadar durusttun duginu kandilde yapsaydinya pkk lilarda eglenirdi en azindan

SIRADAKİ HABER