Şırnak halkı Cizre'de yaşanan katliamı protesto için kepenk kapattı

Şırnak halkından Cizre’ye destek

Şırnak halkı Cizre'de yaşanan katliamı protesto için kepenk kapattı

Cizre'de mahallelere yönelik polis saldırılarını ve yaşanan katliam girişimlerini protesto eden Şırnak halkı da Cizre'ye destek için kepenkleri kapattı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından onlarca zırhlı araç ve yüzlerce özel harekat polisin eşliğinde ilçe merkezinde mahallelere yapılan baskınlar ve polis saldırısında 4 yurttaşın katledilmesini protesto eden Şırnak halkı, öğleden sonra kepenklerini indirmeye başlayarak Cizre'de yaşanan katliamı protesto etti.

Evrensel’de yer alan habere göre Şırnak halkının, Cizre'de yaşanan katliamı akşam yapacakları gürültü çıkarma eylemiyle de protesto edeceği öğrenildi.

Kentte yavaş yavaş kapatılan kepenkler üzerine şehre sessizlik hakim olmaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 17:30

YORUM EKLE
YORUMLAR
Biri
Biri - 5 yıl Önce

Asker ve polise daha fazla yetki verilmeli. Anarşistler kesinlikle teslim alınmamalı direkt vurulmalı. Duyarlı vatandaşlar devlete destek olmalı. Gün ermenileri aramızdan defetme günüdür.

dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

katliamcilara ekmek su yok

Şırnak
Şırnak - 5 yıl Önce

Köpek soyları sizin suyunuza ekmeğinize ihtiyacımız mı var yetki verip doymasın asker ölülerine değil mi hepinize yetecek kadar Kürt var gün gelecek ki yakındır biz size su da ekmek de veririz veririz de böyle olmayız sizlere karşı dilerim Allahtan bize Muhtaç olun ki size insanlığı öğretelim

SIRADAKİ HABER