Silopi'ye giden Heyet: Kobani ve Gazze'yi aratmayan görüntülerle karşılaştık

HDP'li vekiller ve DTK Sağlık Meclisi üyelerinin oluşturduğu heyetten açıklama

Silopi'ye giden Heyet: Kobani ve Gazze'yi aratmayan görüntülerle karşılaştık

İncelemelerde bulunmak üzere Silopi'ye giden ve HDP milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Feleknas Uca, Faysal Sarıyıldız, Aycan İrmez, Ferhat Encü ve Leyla Birlik ile DTK Sağlık Meclisi üyeleri Dr. Ramazan Bülbül, Dr. İbrahim Halil Mert ile SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Selma Atabey'den oluşan heyet, ilçedeki izlenimlerini aktardı.

Polis tarafından ateşe verilen ve zırhlı araçlardan açılan ateşin hedefi olan evlerde incelemelerde bulunan Heyet adına açıklamayı HDP Eş Genel Başkanı Yardımcısı ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş yaptı.

Gördükleri manzaranın Gazze ve Kobani'yi aratmadığını belirten Beştaş, "Devlet halka savaş açmış, çünkü duvarlarda mermi izleri yerlerde mermi kovanları var. İki evde açık bir şekilde yangın çıkartılmış, gördüğümüz manzara devletin halka nasıl hunharca saldırdığını özetliyor," dedi.

Beştaş, gün boyu vali, kaymakam başta olmak üzere yetkililere ulaşmak istediklerini ancak hiçbir yetkiliye ulaşamadıklarını kaydederek, şunları aktardı:

"Şu ana kadar da bizimle iletişime geçmemişler. Bizimle iletişime geçmeyerek halkı korkutabileceklerini sanıyorlar. Buradan sizlerin aracılığıyla yetkililere sesleniyoruz. Halkın kendini savunma hakkı vardır. Bu gün Silopi'de herkes öfke ve kaygı duyuyor."

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 23:02

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mmmmm
Mmmmm - 4 yıl Önce

Asker polisinde kendini savunma hakkı var

mmm efendi
mmm efendi @Mmmmm - 4 yıl Önce

herkesin kendini savunma hakkı var ama orantılı

Gundi Seyabend
Gundi Seyabend - 4 yıl Önce

Devlet, henüz kendini korumaya başlamadı, seni bu kadar rahat konuşturmazlar

Mecit
Mecit - 4 yıl Önce

Bir devlet tanklarla vatandaşa saldiriyorsa onun idaresi bitmiştir .kürtlerde artik kendilerini zalimlere karşi savunmali

vur gerilla
vur gerilla - 4 yıl Önce

Vur gerilla vur vu bu barbarlara

tc
tc - 4 yıl Önce

ne güzel işte kobaniye kadar yorulmayın diye hizmeti ayağınıza kadar getiriyoruz :) bakın bakın kobaniyi hatırlayın işte :) ama gazzeyi karıştırmayın lütfen..orda etekli erkek yoktu :)) siz silopiye bakın kobaniyi hatırlayın :))

can
can - 4 yıl Önce

A caba Kurt leader Vivian varmi

SIRADAKİ HABER