Silivri’nin talipleri çoğaldı…

CHP’den aday gösterilmeleri tartışılan Silivri’deki Ergenekon sanıklarına bir talip daha çıktı…

Silivri’nin talipleri çoğaldı…

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Prof. Dr. Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Doğu Perinçek’i DSP’ye davet ederek, "Gelsinler bizimle birlikte çalışsınlar, aday olsunlar parlamentodaki 5. grubu oluşturalım" dedi.

Türker, Tire Bor Hareketi Derneği ve DSP tarafından Levent Kültür Merkezi’nde düzenlenen Bor Madeni Sempozyumu’nda konuştu. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türker, seçim çalışmalarını İstanbul’da yoğunlaştıracaklarını belirterek, şunları söyledi: "DSP Parlamento’da, özellikle Türkiye’nin geleceğinin Türkler tarafından, yani bu ülkenin vatandaşları tarafından şekillendirilebilmesi için 5 parti grubunun olması gerektiğine inanıyor.” dedi.

Parlamento’ya girmeye talip olurken, herkesi de DSP çatısı altına davet eden Türker, "Parti olarak da eğer arzu ederlerse, başta Prof. Dr. Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Doğu Perinçek gibi Türkiye’nin hem düşünce hem medya hem de siyaset alanında faaliyette bulunmaktan başka bir suçu olmadığına inandığımız bu kişilerin de bizim bu faaliyetimizin içinde yer almasını düşünüyoruz. Demokratlıktan yana olan, çağdaşlıktan yana olan ve laikliğin tehlikede olduğunu düşünen herkesi biz bu seçim sürecinde DSP’nin çatısı altında birlikte hareket etmeye çağırıyoruz. Gelsinler bizimle birlikte çalışsınlar, aday olsunlar parlamentodaki 5. grubu oluşturalım" diye konuştu.

Milliyet

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER