Sezai Temelli, Selahattin Demirtaş'ın eleştirilerini değerlendirdi

Temelli, "Demirtaş bir eleştiri yapıyorsa kıymetlidir. Fakat yöntem yanlış" dedi

Sezai Temelli, Selahattin Demirtaş'ın eleştirilerini değerlendirdi

HDP’nin önceki dönem Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın partisine yönelik eleştirilerine Eş Genel Başkan Sezai Temelli’den yanıt geldi.

Temelli söz konusu eleştirilere yönelik, “Eğer Selahattin Demirtaş bir eleştiri yapıyorsa bunun kıymetlidir, fakat yöntem yanlış. Bu tarz yazılar kurullarımızda değerlendirilir, eğer ortakça kamuoyuna açıklanması gerektiği düşünülürse o zaman açıklanır. Özeleştiri vermeyi düşünmüyoruz” yanıtını verdi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın 10 Ağustos’ta ANF’de yayınlanan makalesinde “HDP tatil havasından çıkıp sahaya inmeli” dedi.

Makalesinde “Halka öncülük etmesi beklenen kesimler daha cesur ve kararlı bir duruş sergilemeli” diyen Demirtaş, “Kendine karşı korumacı yaklaşımlarla, faşizm ile örtülü uzlaşma arayışıyla halka öncülük yapılamaz” ifadesini kullandı.

Dün akşam katıldığı bir televizyon programında Demirtaş’ın eleştirilerine yönelik açıklamada bulunan Temelli, Demirtaş’ın partisinin “baş tacı ve gözbebeği” olduğunu, 2014’te ve 2018’de Cumhurbaşkanı adayı olarak Demirtaş’ı gösterdiklerini ve yine bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde Demirtaş’ı aday olarak görmek istediğini belirtti.

Kaynak: Duvar

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 2 yıl Önce

Eger Selahattin Demirtas kamuoyuna böyle bir aciklama yaptiysa bu konuya aciklama da getirmelidir. Diyor ki “Kendine karşı korumacı yaklaşımlarla, faşizm ile örtülü uzlaşma arayışıyla halka öncülük yapılamaz” Fasizim ile örtülü anlasmayi HDP nasil yapmis, bunu aciklamali kamuoyuna. Aciklamayacaksa ya da aciklamasinin arkasinda durmayacaksa kamuoyu önünde böyle bir aciklama yapmamaliydi. Aciklama yapma ihtiyaci duyuyorsa direkt üyesi oldugu HDP' ye bu aciklamayi yapmaliydi.

demırtas ın elestırısı
demırtas ın elestırısı @murat - 2 yıl Önce

anlamayacak bır sey yok.kafasını kuma gomen bır sey anlamaz...secım degerlendırmesı .gelısmeler hdp nın mısyonu rolu eksıklıklerı yetersızlıklerı baglamında ...fasızm her acıdan baskı sındırme ıskence gozaltı tutuklama devam ederken-soysuzun en son buldanı tehdıt etmesı-hdp kanadının sesız sedasız kalması..ne bırfalıyet ne bır calısma ne bır etkınlık .pratıkte bunun adı fasızm ıle uzlasmadır anladın...secım surecınce ınsanlar katledıldı...bırılerı o koltuklarda otursunlar dıye deyıl.mucadele alanıdır mucadele edın dıye canla basla calıstı canını verdı ınsanlar..sende vıjdan varsa anlarsın.....

Ahmet Diken
Ahmet Diken - 2 yıl Önce

Sn. Demirtaş ın kamuoyuna yaptığı eleştiriyi yanlış bulan sn. Temelli kendisi neden bu açıklamayı kamuoyuna yapıyor.60 gündür dişe dokunur bir açıklama yapmayan HDP nin tek açıklaması danışmanların kabuledilmemesi. Dersim de 10 gündür doğa yanıyor ses yok, ekonomik krizin halka faturası ile ilgili ses yok. Bencede artık tatil modundan çıkmalı ve halka özeleştiri vermelisiniz

SIRADAKİ HABER