'Sevgili Demirtaş' sözü suç sayılan HDP'li Paylan: 'İlahi Demirtaş' desek?

HDP'li Garo Paylan'ın, Demirtaş'a kullandığı hitap şekli suç sayıldı

'Sevgili Demirtaş' sözü suç sayılan HDP'li Paylan: 'İlahi Demirtaş' desek?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Meclise gönderilen fezlekelerde, milletvekilleri hakkında yöneltilen suçlamalar da ortaya çıktı. HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın "Sevgili Selahattin Demirtaş için, Figen Yüksekdağ için ve sevgili Leyla Güven" sözleri, "suçu ve suçluyu övmek" olarak değerlendirilerek dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

Garo Paylan fezlekedeki bu suçlamayı Twitter hasebından tiye aldı: 

- Sevgili Selahattin Demirtaş’a, “Sevgili Selahattin Demirtaş” demem fezlekede suç sayılmış. İlahi Sevgili Selahattin Demirtaş. :) Çok sevgili Selahattin Demirtaş deyince ne oluyor?? :)) 

Paylan’ın 26 Mart 2019 tarihinde Diyarbakır’da yaptığı bir konuşmada yargılamaya konu edilen konuşmasındaki sözler şöyle:

“(...) Sevgili Selahattin Demirtaş’ın sözünü bir kere anlatmamız gerekiyor, bir kere daha ama bu sefer en güçlü şekilde anlatmamız gerekiyor. Her birey tekrar barışa verilmiş bir oy olacak, çünkü Süleyman Soylu ne diyor; ya lütfen diyor, size yalvarıyorum diyor, bizim boynumuzu bükük çıkarmayın diyor, yalvarıyor. Çünkü halkı sonsuzluğa, sokak yürüyüşlerine mahkum ettiler. Şimdi değerli arkadaşlar, o zalimlere bu pazar gereken dersi hep beraber ve güçlü şekilde verecek miyiz? (...) Bu pazar da sevgili Selahattin Demirtaş için, Figen Yüksekdağ için ve sevgili Leyla Güven için en güçlü dersi vereceğimize güveniyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
hep bana diyen bir lider yanında selahattin
hep bana diyen bir lider yanında selahattin - 2 ay Önce

sevilmiyormu türkiyenin en az yüzde 15 i seviyorsa sevgili denir yani.ama sizde yapmayın herkes bir tek kişiyi sevecek hatta ona tapacak biliyorsunuz o kişiyi yook yok ilahi bir şeyde değil dünyalı bu türkiyede yaşıyor.

SIRADAKİ HABER