Selvi: Erdoğan’ın konuşması kulislerde, Albayrak’a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu

'Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak AK Parti İzmir İl Kongresi’nde ardından da iki hafta önceki AK Parti grubunda bu konuya değinmişti. Erdoğan dünkü AK Parti grubunda da tam 4 yerde Berat Albayrak’la ilgili konuya değindi.'

Selvi: Erdoğan’ın konuşması kulislerde, Albayrak’a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü parti grup toplantısındaki konuşmasını değerlendirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak'la ilgili bölümün Erdoğan'ın yazılı konuşmasında olmadığını belirten Selvi, "Erdoğan’ın konuşması Meclis kulislerinde, Berat Albayrak’a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu." düşüncesini dile getirdi.

Abdulkadir Selv'nin, "HDP kapatılacak mı, dokunulmazlıklar ne olacak?" başlığıyla yayımlanan yazısının Erdoğan'ın grup toplantısına dair kulis bölümü şöyle: 

BERAT ALBAYRAK VURGUSU

Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ayrılmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak AK Parti İzmir İl Kongresi’nde ardından da iki hafta önceki AK Parti grubunda bu konuya değinmişti. Erdoğan dünkü AK Parti grubunda da tam 4 yerde Berat Albayrak’la ilgili konuya değindi.

‘DÖNECEK’ YORUMLARI

Ama ilginç olanı, Berat Bey’le ilgili bölüm Erdoğan’ın yazılı konuşmasında yoktu. Muhalefetin Berat Albayrak’la ilgili ithamları kanına dokunmuş olmalı ki, “Yatıyorlar kalkıyorlar damat da damat. Damat kadar taş düşsün başınıza” diye konuya girdi. Berat Albayrak’ın Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı hizmetlerden övgüyle söz etti.

Erdoğan’ın konuşması Meclis kulislerinde, Berat Albayrak’a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 08:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çöküş...
Çöküş... - 1 ay Önce

Kısaca korkuyorum. Hem de çok korkuyorum. Ekonomik krizden değil, toplumsal ve kurumsal çöküşten korkuyorum.(İbrahim Kahveci-Gazeteci).

SIRADAKİ HABER