Selvi: Ak Parti'de Kürt oylarını kazanmaya yönelik ayrı bir strateji oluşturulması öneriliyor

Selvi,Başbakan başkanlığında yapılan toplantıdan notlar aktardı

Selvi: Ak Parti'de Kürt oylarını kazanmaya yönelik ayrı bir strateji oluşturulması öneriliyor

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, anayasa değişikliği referandumunda yüzde 46 ‘Evet’ çıkacağı yönünde görüş bildirdiklerini aktardı.

Bugünkü köşe yazısında Başbakan Yıldırım ve bakanların referandum stratejisini tartışmak üzere Yıldırım’ın evinde bir araya geldiğini aktaran Selvi, konuşmada “Referandum garanti değil. Çok iyi bir kampanya yürütmemiz lazım” dendiğini aktardı.

Selvi şu ifadeleri kullandı: “AK Parti’nin oy oranı yüzde 49. Referandumda bunun yüzde 40’ının oy vermesini beklememiz lazım. 1 Kasım’da ülkede istikrar olsun, ekonomik kriz olmasın, Türkiye beka sorunu yaşanmasın diye AK Parti’ye oy veren bir kesim var. Bunların oranı yüzde 9’a ulaşıyor. Bunlar, başkanlık sistemine karşılar.”

KÜRT OYLARINI KAZANMAK İÇİN STRATEJİ

Selvi "Bu durumda referanduma gidilirken evet cephesinin yüzde 46 seviyesinde olduğu tespiti yapılıyor. Kürt oylarını kazanmaya yönelik olarak ayrı bir strateji oluşturulması öneriliyor" dedi.

Meral Akşener’in, MHP’den partiden ihraç edilmesine karşın etkisini sürdürdüğü ve partinin oy oranının yüzde 12 olduğunu hatırlatan hükümet yetkilileri, MHP’li seçmenler için “Referandumda evet oyu vereceklerin oranı yarı yarıya olur” ifadelerini kullandı.

BAKANLARDAN GÜL VE DAVTOĞLU ÖNERİSİ

Selvi, bazı bakanların kampanya sürecinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan yararlanılmasını önerdiğini de aktardı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 22:49

YORUM EKLE
YORUMLAR
nizamettin aktaş
nizamettin aktaş - 4 yıl Önce

kemalist rejimin 93 yıllık tarihinde yıktığı kentleri,köyleri iki yılda yıktı.93 yıllık kemalist rejim kentleri tanklarla yıkmadı,ölüleri ailelerin gözü önünde farelere,köpeğe,kediye yedirmedi. 93 yıllık kemalist rejimin yaptığı gibi kürt silahlı gençlerin ölü bedenleri kentlerin sokaklarında tankın,jipin arkasına bağlanarak sürüklendi, anne rahminde bebekten,90 yaşına gelmiş yaşlının ölümü zulmün en vahşi uygulamsı olarak yaşatıldı. kürtlerin yatak odalarına kadar giren lejyonlar,esetullah timleri iç çamaşırları ile kendilerini tatmin ettikleri çekimleri bolca paylaştı en üsttekilerin onayı ile.
14 yaşında rozalin çukur ölü bedei bir yıl sokakta kaldı,kemikleri molzlarla nehir kenarına döküldü,molozları elleri silahlı lejyonlar bekledi,kemikleri alıp mezar yapmasınlar diye.
93 yıllık tarih kabeden sonra kutsal sayılan Allahın evinde çocuklara tecavüz yapılmamıştı,Allahın evinde işkence yapılmamışti 93 yıllık kemalist tarih kürt kentlerinde mezarlıkları bombalarla yıkmamıştı. ,

SIRADAKİ HABER