Selahattin Demirtaş'tan 'sosyalistlerle ittifak' açıklaması

CHP ile bir ittifak yapmalarının artık mümkün olmadığı belirten Demirtaş sol/sosyalist parti ve çevrelerle seçim için görüştüklerini söyledi

Selahattin Demirtaş'tan 'sosyalistlerle ittifak' açıklaması

Oy oranlarının yüzde 9'u aştığını ve bunun en çok AKP'yi rahatsız ettiğini söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sol-sosyalist partilerle görüştüklerini 'ittifak' değil ama 'aday gösterme' şeklinde bir birliktelik yapabileceklerini söyledi. 

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın partisinin dünkü grup toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda 'ittifak' konusu da gündeme geldi. CHP ile bir ittifak yapmalarının artık mümkün olmadığı belirten Demirtaş sol/sosyalist parti ve çevrelerle seçim için görüştüklerini söyledi.

Milliyet gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan'ın aktardığına göre Demirtaş şunları söyledi, "Partilerle ittifak arayışımız yok, ancak birlikte hareket etmek için görüşmeler yapıyoruz. Birinci tur görüşmeleri yaptık. ÖDP’yle, Haziran Hareketi’yle görüştük. Sol-sosyalist kesimlerle görüştük. İttifak için değil, bazı yerlerde onların adaylarını gösterebiliriz. Meclis’e girerlerse istifa edip partilerine katılabilirler. Ama daha çok toplumsal kesimlerle görüşüyoruz, Alevilerle, azınlıklarla, dini cemaatlerle. Buralarda daha çok karşılığımız var. Onlarla ilişkilerimiz daha iyi görünüyor."

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 11:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER