Selahattin Demirtaş: Tüm seçmenlerimizi partimiz HDP'nin seçim stratejisine destek olmaya çağırıyorum

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 31 Mart yerel seçimleri için bir kez daha çağrıda bulundu.

Selahattin Demirtaş: Tüm seçmenlerimizi partimiz HDP'nin seçim stratejisine destek olmaya çağırıyorum

Edirne Cezaevin'de tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter'dan yaptığı açıklamada seçmene çağrı yaparak "Sandığa giderken, yanınıza günlük sığ siyasi tartışmaları almayın lütfen. Onları geride bırakın. Aday çıkarmadığımız şehirlerde kullanacağımız stratejik oylar, gücümüzün göstergesi olacak" dedi.

Demirtaş'ın sosyal medya hesabı Twitter'dan 31 Mart'a dair paylaştığı mesaj şöyle:

Herkese merhabalar. Biliyorum, seçim sürecinde zaman zaman çok öfkelendiniz, isyan ettiniz. Haklısınız da. Ama artık bunları aşan bir durumdayız. Pazar günü sandıklar kuruluyor. Sandığa giderken, yanınıza günlük sığ siyasi tartışmaları almayın lütfen. Onları geride bırakın.

Geçmiş tümden önemsiz değildir. Geçmişi, gördüklerimizi ve yaşadıklarımızı kesinlikle unutmayalım. Ama gelecek daha önemlidir. Daha iyi bir gelecek için, tüm seçmenlerimizi, partimiz HDP'nin seçim stratejisine destek olmaya çağırıyorum.

Bu seçimin belirleyicisi direkt olarak sizsiniz. Belirleyici etkimizi sadece kayyumlardan geri alacağımız şehirlerde değil, her yerde göstermek için tarihi bir fırsat var kapımızda. Aday çıkarmadığımız şehirlerde kullanacağımız stratejik oylar, gücümüzün göstergesi olacak. 

Partimiz HDP'nin aday çıkarmadığı yerlerde, partimizin gösterdiği adaya oy vererek hem bulunduğunuz yerin hem de genelin seçim sonuçlarını bizzat siz belirleyeceksiniz.

Özellikle ilk kez oy kullanacaklar olmak üzere tüm genç arkadaşlar. Sizlere sesleniyorum. Sakın, "Benim oyum neyi değiştirir ki" diye düşünmeyin. Lütfen sandığa gidin ve oyunuzu kullanın. Sizlere güveniyorum.

Değerli yurttaşlarım; seçim akşamı belki sizlerle yan yana olamayacağım ama Edirne'deki hücremden, sizlerle aynı ekrana bakacağım. Hepimizi mutlu edecek oylarınızı, o ekrana gelecek seçim sonuçlarında görmek üzere sevgiler, selamlar…

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 17:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
OĞUL DEMİRTAŞ
OĞUL DEMİRTAŞ - 2 yıl Önce

Oğul demirtaş .Sen rahat ooool ,Doğu ve güney doğu bizim ne akp ti nede hasta ruhlu denge sorunu yaşıyan tayyip kesinlile kazanamıyacak .Bütün büyük şehir belediyeleri ,ve iler ,ilceler bizim tek sen merak etme Bak sırrı bey değer bütün hdp liler çok emek verdiler .Dolayısı ile çoktan kazandık .Şimdi sen ve değer tutsaklarımızı da bir aramızda görsek işte o zaman mutlu olacağız .Oğul yeterki hepiniz sıhat afiyet içinde yüksek moralle yaşayın az kaldı oğul ,az sabrın sonu selamettir . Sevenlerin ,sevilenlerin seni bekliyor yeterki kuvvetli ol umutlu ol

SIRADAKİ HABER