Selahattin Demirtaş'tan siyasi parti liderlerine çağrı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, siyasi liderlere çağrıda bulunarak, “Gelin dördümüz bir araya gelelim akan kanı durdurmak için görüşelim. Belirleyeceğimiz sürede bu sorunu çözemezsek hepimiz istifa edelim”

Selahattin Demirtaş'tan siyasi parti liderlerine çağrı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Vezneciler’deki bombalı saldırının ardından yaptığı açıklamada siyasi parti liderlerine bir araya gelip görüşme çağrısında bulundu.

Diyarbakır'daki bir park açılışı sırasında konuşan Demirtaş çağrısında şunları ifade etti:

"Buradan Başbakan ve mecliste grubu bulanan siyasi parti liderlerine çağrıda bulunuyorum. Gelin dördümüz bir araya gelelim akan kanı durdurmak için görüşelim. Belirleyeceğimiz sürede bu sorunu çözemezsek hepimiz istifa edelim.

"Hiçbir şekilde, hiçbir şiddet yolu yöntemi HDP‘nin benimsediği, makul görebileceği bir yöntem olmadı. Bundan sonra da olmayacaktır. Siyasi alandaki gerilim rekabet kabulümüzdür ama şiddetin hiçbir yolunu yöntemini kabul etmediğimizi birkez daha ifade etmek istiyorum."

NE OLDU?

Bu sabah saatlerinde Vezneciler’deki bombalı saldırıda 7'si polis 12 kişi hayatını kaybetmiş çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 17:07

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER