Selahattin Demirtaş'tan seçim mesajı: Bütün sorumluluğu ben şahsen alıyorum

Demirtaş, "HDP’lileri aptal zannedenler, zekanın keskinliğini 31 Mart’ta sandıkta görecekler" dedi

Selahattin Demirtaş'tan seçim mesajı: Bütün sorumluluğu ben şahsen alıyorum

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partinin tabanına 'oy kullanma' çağrısında bulundu. Demirtaş, "Bütün halkımıza, tabanımıza çağrım ve varsa azıcık hatırım, ricam şudur ki, gerekirse bağrınıza taş basın, ama mutlaka sandığa gidip 'Faşizme hayır' anlamına gelecek oyunuzu kullanın. Seçim sonuçları, demokrasi ve barışın gelişmesine fırsat sunabilir" dedi.

Yeni Yaşam gazetesine konuşan Demirtaş, 31 Mart yerel seçimi hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

Seçimler yaklaştı. Cumhur İttifakı, partiniz HDP'yi seçim kampanyasının merkezine koymuş durumda. HDP bölgede kayyımları göndermek, batıda AKP-MHP'ye kaybettirme stratejisi izlediğini ilan etti. Siz seçim sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz? Beklentiniz ve öngörüleriniz ne?

Madde madde, net söyleyeyim:

  1. Biz terörist değiliz, yıllardır devam eden iktidar terörünün mağdurlarıyız.
  2. Biz bölücü değiliz, bölücülüğe maruz kalmış bir halkız.
  3. Ne yaparsanız yapın; hangi yalan, iftira ve tehdide sığınırsanız sığının, sizin zihniyetinizi de kayyımlarınızı da sandığa gömecek olanlarız.  
  4. Bizim CHP veya İYİ Parti ile ne ittifakımız ne de işbirliğimiz vardır. Ama sizi tarihin çöp sepetine göndermek için Batı’da CHP ve İYİ Parti’ye rağmen onların adaylarını destekleyeceğiz ve iktidarınızı sallayacağız.
  5. HDP’lileri aptal zannedenler, zekanın keskinliğini 31 Mart’ta sandıkta görecekler.

Halka bir mesajınız var mı?

Bütün halkımıza, tabanımıza çağrım ve varsa azıcık hatırım, ricam şudur ki, gerekirse bağrınıza taş basın, ama mutlaka sandığa gidip “FAŞİZME HAYIR” anlamına gelecek oyunuzu kullanın.

Seçim sonuçları, demokrasi ve barışın gelişmesine fırsat sunabilir. Oyunuz bu nedenle çok kıymetlidir. Seçimi boykot etmeyi asla düşünmeyin.

Biz partililerimizden, aday çıkarmadığımız yerlerde CHP veya İYİ Parti’ye severek veya gönülden oy vermelerini beklemiyoruz. Bu gerçekçi de değildir. Ama bazen bir tek oy, birçok mesaj içerir. İşte sizin oyunuz “çok mesajlı bir güce” sahip, stratejik bir oydur.

31 Mart Pazar günü, oyunuz seçim sandığının yanında sizleri bekliyor olacak. Oyunuzu orada bırakmayın, heba olmasın. Sandığa mutlaka gidin ve o değerli oyunuzu kullanın. Sonrası, doğru bir politik mücadele ile birlikte, demokratik zaferi kesinlikle getirecektir.

Dışarıda olsaydım kararsız seçmenimizi ikna etmekte elbette daha fazla fırsatımız olurdu. Ama buradan, kısıtlı imkanlarla da olsa elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Metropollerde içi rahat olmayıp da kararsız kalan bütün arkadaşlarıma mesajım şudur: Bütün sorumluluğu ben şahsen alıyorum, oyunuzu kullanmanız ricamı iletiyorum.

Buradan şu anlam çıkmasın; “Acaba bizim bilmediğimiz gizli şeyler mi var da, bu kadar ısrar ediliyor?” Hayır. Gizli saklı hiç bir şey yok. Açık bir faşizm ve ona karşı açık,  yürekli, cesur bir direniş var.

Faşizmi geriletecek, sınırlayacak, zayıflatacak her imkan bize güç verecektir.

Komplovari, derin analizlere çok da gerek yok: Sandığa gidin ve bu haysiyetsiz politikalara bir ders verin. Bunlara ders vermek bile, sandığa gitmek için yeterli bir gerekçedir.

Bütün halkımıza selamlar, sevgiler ve başarılar. Mutlaka kazanacağız!

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 13:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 2 yıl Önce

Evet by sefer kudurtacaksiniz sabah aksam havluyorlar basta reyis denen katil onun tasmali kopekleri soysuz kaseti olan zuriyetsiz bu alcaklarin hesap verme zamani mutlaka oylari kulanalim

melek
melek - 2 yıl Önce

HDP lileri aptal zannedenlerin kendisi aptal ve zavallıdır

OĞUL SELAHHATİN DEMİRTAŞ
OĞUL SELAHHATİN DEMİRTAŞ - 2 yıl Önce

Sen senelerdir sorumluluk aldın .Bizler için yeterince kendini feda ettin OĞUL .Şimdi sıra bizlerde bu fekakarlığın ödenmez bak biler için tutsak bile oldun ailenden ,çocuklarından annenden ,babandan eşinden bizler için tutsak oldun ayrı kaldın OĞUL DEMİRTAŞ . Şidi sıra bizde bu fedakalığının karşılığını vereceğiz .Tutsaklık tan kurtulman için elimizden geleni yapacağız yeterki sen huzurlu ol sabır et .Oğul sabır yanındayız seni destekliyoruz yanlız deyilsin . Yolun açık olsun güzel insan yakında çok yakında çoğu gitti azı kaldı yine hep beraber olacağız OĞUL tek sen üzülme .!!

OĞUL DEMİRTAŞ TEK SEN İSTE ÖLÜRÜZ BİLE .
OĞUL DEMİRTAŞ TEK SEN İSTE ÖLÜRÜZ BİLE . - 2 yıl Önce

Sandığa gidin diyorsun da OĞUL sadıklarında bizim gibi hüriyeti ,demokrasisi yokki .!! YSK denilen kurumun başkanı patronunun emirlerini uyguluyor etrikalar ,dalavere ,düzenbazlık 3 kağıtcılık ,sahtekalılarla tam 17 sene bu iblisi 82 milyonun başına bela etti . Bu bunak YSK satılmış patronu tarafından besleniyor ve karşılığında ETRİKALARLA patronunu kazandırıyor .Dolayısı ile OĞUL DEMİRTAŞ hak ,hukuk ,adalet denen hiç bir şey yok demokrasi zaten bilal velet tarafından pederinin milyonları gibi SIFIRLANMIŞ . Dolayısı ile gidelim ,gidelim senin için hüriyetimiz içün gidelim ama oylar yine çalınacak ,trafoya kedi girecek vs ,vs .Ama tek sen istiyorsan mutlu olacaksan gidelim . Ama sonuç yok hırsızlar bize nefes aldırmayacak ETRİKALAR dalavere ,düzenbazlar hep her yerde olacak .

OĞUL DEMİRTAŞ
OĞUL DEMİRTAŞ - 2 yıl Önce

Ahhh OĞUL DEMİRTAŞ .! Seni gördükce haberlerde ,basınlarda içim KAN AĞLIYOR ANNECİĞİM kan .Halbuki sana tam ihtiyacımız her zamanki olduğu gibi aramızda GECİCİ OLARAK yoksun az kaldı OĞUL DEMİRTAŞ AZ kaldı sabırsın sonu selametir be annem hele sen bi faşitlerin zindanlarından kurtul da işte o zaman hak ,hukuk ,adalet ,demokrasi içğn hep bir olacağız ,birlik olacağız dik olacağız ve HÜR OLACAĞIZ OĞUL SELAHATTİN DEMİRTAŞ OĞUL . Gençsin OĞUL gen önünde ailenle çocuklarınla ,eşinle ,annenle ,babanla kız kardeşlerinle en güzel günleri geçirmen için kurtulup mutlu olacaksın oğul bunlar neki ..? Seni ve değer tutsakları kimse yıldıramaz hiç bir husuzda yeterki sıhat affiyet ve yüjsek moral OĞUL DEMİRTAŞ tek sen üzülme Anneciğim az kaldı OĞUL ,AZ kaldı Oğul demirtaş az kaldı .

SIRADAKİ HABER