Selahattin Demirtaş'tan Öcalan açıklaması

Demirtaş: İktidar savaşı vb şeyler bize yabancı ve yadırgatıcı söylemlerdir

Selahattin Demirtaş'tan Öcalan açıklaması

Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan'ın mesajının dün paylaşılmasının ardından bugün twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Erdoğan'ın 'Öacalan'la Demirtaş arasında liderlik kavgası, iktidar savaşı' olduğu iddiasına yanıt veren Demirtaş "İktidar savaşı vb şeyler bize yabancı ve yadırgatıcı söylemlerdir" dedi.

Demirtaş, "Büyük ve ciddi işler yapmak isteyenlerin, küçük ve ucuz algı operasyonlarına tenezzül etmemesi gerekir. Bu konu bizim için hassas bir meseledir. Herkesi ve bütün tarafları daha dikkatli davranarak, psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ediyorum" mesajını payleşti.

Selahattin Demirtaş'ın twitterdan paylaştığı mesajları şöyle:

Sn Öcalan'ın demokratikleşme ve barış için alacağı her türlü inisiyatifin yanında olacağımdan, başarısı için samimi çaba sarf edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

İktidar savaşı vb şeyler bize yabancı ve yadırgatıcı söylemlerdir. Kimse bu türden gayrı ciddi söylemlere prim vermemelidir. Böyle bir polemiğin ve oyunun tarafı olmayacağımızı da belirtmekte fayda görüyorum.

Sn Öcalan'ın, halkın önemli bir kesimi nezdindeki ağırlıklı etkisini geçmiş dönemlerde de bizzat gözlemlemiş biri olarak, kendisinin bu yönlü bir teste tabi tutuluyormuş gibi bir algı yaratılmasını haksızlık ve sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum.

Büyük ve ciddi işler yapmak isteyenlerin, küçük ve ucuz algı operasyonlarına tenezzül etmemesi gerekir. Bu konu bizim için hassas bir meseledir. Herkesi ve bütün tarafları daha dikkatli davranarak, psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ediyorum. Selamlar, sevgiler.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 18:47

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER