Selahattin Demirtaş: 24 Haziran'da kazanabilmek amacıyla beni içeride tutuyorlar, AYM'ye baskı uyguluyorlar

Demirtaş, tutukluluk durumuna ilişkin mesaj paylaştı

Selahattin Demirtaş: 24 Haziran'da kazanabilmek amacıyla beni içeride tutuyorlar, AYM'ye baskı uyguluyorlar

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, tutukluluk durumuyla ilgili twitter'dan mesaj paylaştı.

"1- 16 Nisan referandumunu, bizi içeri atarak komployla ve hileyle kazandılar. Şimdi, 24 Haziran'da da kazanabilmek amacıyla beni içeride tutuyorlar. Bunun için Anayasa Mahkemesi dahil bütün mahkemelere baskı uyguluyorlar" diyen Demirtaş, "AKP'nin seçimi kaybedeceği netleşti" dedi.

"HDP barajı aşarsa Türkiye nefes alır" diyen Demirtaş Twitter hesabından şu mesajları paylaştı:

Dosyalarıma bakan bazı hakimler, gördükleri baskılar nedeniyle istifa, hatta intihar noktasına geldiler. Her şeye rağmen bir çok onurlu ve cesur hakimin olduğunu da biliyorum.

Bu zulüm düzeni 24 Haziran'da artık sona erecek. Hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsızlığı sağlanacak, yargıçlar da yargılananlar da adil yargının güvencesinde olacak. Yeter ki, 1 oy HDP'ye 1 oy Demirtaş'a verin.

AKP'nin seçimi kaybedeceği netleşti. Giderek daha saldırgan bir üslupla beni hedefe koymalarının nedeni de budur. Yandaş anket şirketleri bile durumu kurtaramıyor artık.

Herkes yeni bir yönetime, demokratik bir geleceğe hazır olsun. Bu arada, kimse bu saatten sonra AKP uğruna suça ve günaha bulaşmaya da kalkmasın, sadece kendi başını yakmış olur.

HDP barajı aşarsa Türkiye nefes alır. CB seçiminde 2. tura kalacağıma inanıyorum. 2. turda en geniş demokrasi ittifakını sağlayacağız ve halkımızın önüne güçlü bir alternatifle çıkacağız. Bu ittifak, Millet İttifakı'nı aşan bir genişlikte olacaktır. Bunu mutlaka başaracağız.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 08:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER