Savunma Bakanı Yılmaz: Çok samimi olarak bütün partilerle görüşeceğiz

İsmet Yılmaz, 'Sorumluluk AKP'de' dedi

Savunma Bakanı Yılmaz: Çok samimi olarak bütün partilerle görüşeceğiz

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, hükümet kurma girişimlerine ilişkin, sorumluluğun AKP’de olduğunu söyledi. Yılmaz, "çok samimi olarak" bütün partilerle görüşeceklerini de belirterek, "Bu aziz millet hangi partiyle koalisyon yapmamızı isterse de o koalisyon için elimizden geleni yapacağız, dedi.

Yılmaz, AKP’nin tek başına iktidar olmasını beklediklerini ancak bunun gerçekleşmediğini de sözlerine ekleyerek, "Aziz milletimiz, ‘Yüzde 41 oy vererek yine hükümeti kurma sorumluluğunu birinci dereceden sana verdim’ dedi," ifadelerini kullandı.

"'BU DÜĞÜMÜ SİZ ÇÖZÜN', DİYECEĞİZ"

"Geri kalanların ancak üçü bir araya gelirse hükümet olabilir," diye konuşan Yılmaz, "AK Parti her bir partiyle ayrı ayrı bir araya geldiğinde bir koalisyon ortaya çıkıyor. Diğer partiler öyle değil, ikisinin bir araya gelmesi koalisyon çıkarmaya yetmiyor, mutlaka bir başka üçüncü partiyi de almak durumundalar. Dolayısıyla da yeni hükümeti kurma sorumluluğu AK Parti’ye aittir," diye konuştu. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok samimi olarak bütün partilerle görüşeceğiz ve bu aziz millet hangi partiyle koalisyon yapmamızı isterse de o koalisyon için elimizden geleni yapacağız. Çünkü bu millete hizmet etmek asli vazifemiz ama diyelim ki 3 parti de ‘sizinle koalisyon kurmuyoruz’ derse, bütün bu bizim iyi niyetimize rağmen o zaman da bu aziz millete diyeceğiz ki ‘bu düğümü siz attınız, bize hükümeti kurma yükümlülüğü verdiniz ama diğerleri küstüm oynamıyorum derse’ o zaman size yine gelip ‘bu düğümü de siz çözün’ diyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 22:36

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER