Sarıgül'den 'CHP'ye geçiyor' iddialarına yanıt

Sarıgül'ün adı uzun zamandır İstanbul Büyükşehir için geçiyor...

Sarıgül'den 'CHP'ye geçiyor' iddialarına yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı en güçlü adaylar arasında geçen Şişli Belediye Başkanı Sarıgül '1 Eylül’de Cumhuriyet Halk Partisi saflarında yerimi alacağım' dediği iddia edildi.

Vatan Gazetesinin haberine göre, Erzincan Bayram Şenlikleri’nde değerlendirmelerde bulunan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Refahiye Çukurçimen Köyü Haydardede Cemevi açılışında ‘Artık nazlanmak yok, 1 Eylül’de Cumhuriyet Halk Partisi saflarında yerimi alacağım. Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek törende CHP’li olacağım’ diye konuştu.

Gün içerisinde bir çok internet sitesinde paylaşılan bu habere Sarıgül'den yalanlama geldi.

Hurriyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Sarıgül bu iddiayı yalanlayarak şöyle konuştu:

'BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMEDİM'

"Böyle bir şey söylemedim. Halk CHP'ye katılmam yönünde tezahürat yaptı. Bende 'Bugüne kadar bölen parçalayan olmadım. Yarın da olmayacağım. Bizim görevimiz birleştirmek, bütünleştirmektir. Değişim hareketinin amacı bütünleştirmektir. ANAP'lısı, BDP'lisi, AK Partilisinin oyunu da bekliyorum. Dün aldım, yarın da bekliyorum' dedim. Yurttaşlarım beni nerede hangi görevde görmek isterse ben orada olurum. Kesinlikle tarih vermedim. Böyle bir konuşmamız olmadı. Annemin adına yaptırmış olduğum camiyi açıklamaya geldim. Herhangi bir siyasi konuşma yapmak istemedim. Parti adı bile geçmedi

Siyaset iddiasında varız Türkiye’de de varız. İstanbul’da da varız. Halk nerede isterse orada varız. Bölen olmayız, ama bizim konuşmamızda parti adı geçmedi."

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2013, 20:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER