Sarıgül: Mümkün olan her noktada ücretsiz internet!

Mustafa Sarıgül, Bakırköy’de halka seslendi…

Sarıgül: Mümkün olan her noktada ücretsiz internet!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Bakırköy’de halka seslendi. Sarıgül, "Söz veriyorum İstanbul’da depremin tedbirini alacağım ama 30 Mart’ta sandıklardaki depremi engelleyemem" dedi. Sarıgül, ücretsiz ve yasaksız internet de vaat etti.

SARIGÜL: İSTANBUL'DA ÜCRETSİZ İNTERNET OLACAK

İstanbul’da gelişigüzel değil, planlı bir yapılaşmanın gerektiğini belirten Sarıgül, "İstanbulumuzun suyunu, havasını, denizini, toprağını, yeşilini, ormanını en iyi şekilde biz koruyacağız. İstanbul’un kimliğini, kültürünü, tarihi dokusunu geleceğe hep birlikte taşıyacağız. İstanbul’da plansız, ulaşımı aksatan, İstanbul’a yakışmayan o bildiğimiz hataların önüne geçeceğiz. İstanbul’un artık bilimsel çalışmalara dayalı ama planlı bir gelişmeye ihtiyacı var. İstanbul’da gelişi güzel değil, planlı çalışmanın zamanı geldi mi? Kentsel dönüşümü mutsuzluktan çıkarmanın zamanı geldi mi? O bölgede yaşayan yurttaşlarımızın yüzde yüzünün onayı olmadan bir tek binayı bile bana Allah’tan başka kimse yıktıramaz" diye konuştu.

"AKILLI PROJELERLE GELİYORUZ"

İstanbul’da ulaşımı yeniden düzenleyeceklerini vurgulayan Sarıgül, "İstanbul’da ulaşım kilitlendi, yürümüyor. Ulaşımı yeni baştan düzenleyeceğiz. İstanbul trafiğinin çilesine sosyal demokratlar son verecek. Bilimi ve teknolojiyi en iyi şekilde biz kullanacağız. Ulaşım sorununu kademeli olarak mutlaka çözeceğiz. Ulaşım sorununu kademeli olarak çözeceğiz, yarın çözerim demiyorum. Çünkü bir şeye söz verirsem o söz sözdür. Kent ulaşımında raylı sistemlere, deniz taşımacılığına çok önem vereceğiz. Evlerinize işyerlerinize giderken artık çile olmaktan çıkacak. Bazıları diyorlar ki, ’Biz çılgın projelerle geliyoruz’. Biz diyoruz ki, çılgın değil bilimin, fenin, teknolojinin emrettiği akıllı projelerle geliyoruz" dedi.

İNTERNET KULLANIMI

Bilim ve teknolojide İstanbul’u dünya markası yapacaklarını söyleyen Sarıgül "Sosyal medyada sizlerden bir abiniz olarak destek bekliyorum. En ufak şeklide Sayın Kılıdaroğlu’nun, Sarıgül’ün adı çıkınca bakıyorsunuz ki, 7 bin kişiyi profesyonel olarak maaşlı tutmuşlar, paraları çok, kutuları da çok. Bizim yüreğimiz var. Özgür internet istiyorsanız, internetin yasaklanmasını istemiyorsanız mümkün olan her noktada ücretsiz internet istiyorsanız, 30 Mart akşamı güzel oylarınızla inşallah biz başaracağız" dedi.

"DEPREMİ ENGELLEYEMEM"

İstanbul’daki deprem riskini hatırlatan Sarıgül, "İstanbul’da deprem var. Deprem olacak. Ama onun tedbirlerini 20 yıldır almadılar. 20 yıldır iktidardalar onun tedbirlerini almadılar, hocalarımızla konuşuyoruz. Öncelikle benim en büyük arzum yurttaşlarımızın can güvenliğidir. Söz veriyorum İstanbul’da depremin tedbirini alacağım ama 30 Mart’ta sandıklardaki depremi engelleyemem" şeklinde konuştu.

"BÜYÜK FIRTINA OLABİLİR"

Kendisini dinleyen vatandaşların Mevlid Kandili’ni kutlayan Sarıgül, "Bugün Allah’a dua edeceğiz. Mübarek kandil münasebetiyle inşallah bütün dileklerimiz kabul olacak. Allah hakkımızda hayırlı olanı versin. Hava atmayacaksak, caka satmayacaksak, mütevazı olacaksak, kibirlenme olmayacaksa Allah inşallah bu görevleri bize nasip etsin. Son 12 haftaya giriyoruz. Nasıl bu güne kadar çalıştıysak bugünden sonra biraz daha yoğunlaşacağız, biraz daha koşturacağız. Allah’ım bizi haktan hukuktan ayırmasın. Allah’ım bize hayırlı olanı versin. Hayırsız olan bir işi hiçbir zaman istemedim. 39 ilçemizin şu an 25’inde iyi durumdayız. Biraz daha çalışırsak büyük bir fırtına olabilir" diye konuştu. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 16:56

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER