Şamil Tayyar’ı partisi de savunamadı

AK Parti milletvekili Meyhane tweti ile Meclis'i karıştırdı…

Şamil Tayyar’ı partisi de savunamadı

TBMM Genel Kurulu'nda 4+4+4'lük kesintili eğitim tasarısına ilişkin tartışmalı görüşmelere AK Parti'li Şamil Tayyar'ın twitter'a yazdıkları damga vurdu.

 

CHP, bugün Tandoğan Meydanı'nda yaptığı Grup toplantısı ile tepkisini ortaya koydu. Mitingden sonra Meclis'teki görüşmelere katılan CHP'liler yeni eğitim sitemine karşı tüm eleştirilerini ardına kadar söyleyeceklerini belirtti. Zaman zaman gerilen Meclis ortamı verilen aralar ile sakinleştirildi.

 

CHP'LİLERİ ÇILDIRTAN TWET

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Twitter'a “Dört artı dört okulları değil meyhaneyi vurdu. CHP vekiller tam kadro Meclis'te” yazdığını aktaran İnce, “Bu yazıdan dolayı Şamil Tayyar, CHP grubundan özür dilesin” dedi. Bu sırada CHP'liler masalara vurarak Tayyar'ı protesto etti. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, “Genel Kurul'da Twitter'dan değil kürsüden yapılan görüşlere cevap verilir” diye konuştu. CHP'lilerin protestolarını sürdürmeleri üzerine Yakut, “Sayın Tayyar böyle bir yazı yazdıysa gelip açıklama yapsın” dedi.

 

BU YAZILARI KINIYORUM

Verilen beş dakika aranın ardından usul tartışması üzerinde söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, “Bu yazılanı kınıyorum” dedi.

 

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan da Şamil Tayyar'ın yine Twitter üzerinden özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

 

Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, “Hiç kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yoktur. Biraz önce sayın İnce'nin ifade ettiği ve kendi tüzel kişiliklerini hedef alan bu hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kim olursa olsun, kime karşı yapılırsa yapılsın, hangi ortamda olursa olsun, Twitter ya da başka ortamda bu tür hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz” dedi.

 

Şamil Tayyar yaşananlar üzerine kuliste gazetecilere konuştu. Tayyar "Daha önce de meyhane konusunda tweet atmış ancak böyle bir tepki almamıştım. İtirazları varsa Twitter üzerinden yanıt versinler. Neden meclisin çalışmasına engel oluyorlar. 4+4+4 hatırına sessiz kalacağım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012, 16:46
YORUM EKLE