Sakık: Buralar eli sopalı insanlara aitti, biz halkın belediyesi yaptık

Sakık, “Ben, dün Muş’ta da söyledim, Cumhurbaşkanı’ndan daha eski bir siyasetçiyim” dedi

Sakık: Buralar eli sopalı insanlara aitti, biz halkın belediyesi yaptık

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmaları kapsamında Ağrı merkezde bulunan Dörtyol kavşağında düzenlenen mitinge katıldı.

Mitinge Muş Belediyesi Eş Başkan Adayı Sırrı Sakık da katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Muş’tan sen niye aday oldun ya?” diyerek eleştirdiği Sakık, mitingdeki konuşmasında “Bana deseler ki vatanın neresi? Ağrı benim birinci, Muş’ta ikinci vatanım. Siz çok onurlu bir halksınız, direne direne kazandınız. Siz zora hilelere karşı nasıl direndiğinizi bilmez miyim?” dedi.

Sakık şöyle devam etti:

“Biz bu coğrafyada çalınmış bir belediyeyi aldık. Buralar eli sopalı insanlara aitti. Ne yaptık biliyor musunuz? Burayı halkın belediyesi yaptık. Bu belediyeyi aşiretlerin, ailelerin değil bütün Ağrı halkının belediyesi yaptık. Siz bize ne kadar güvendiniz. İşte Muş halkı da beni istedi. Gel Muş’ta adaleti inşa et dediler. Ben de başım gözüm üstüne dedim. Benim oraya gidişimden çok rahatsız oldular. Sayın Cumhurbaşkanı beni hedef aldı. Ben, dün Muş’ta da söyledim, Cumhurbaşkanı’ndan daha eski bir siyasetçiyim.”

BULDAN: HERKES BU İKTİDARDAN ÇEKTİ

HDP Eş Genel Başkanı Buldan da üç gün sonra güzel bir ülkeye uyanılacağını söyledi ve şöyle konuştu:

“31 Mart’ta milliyetçi ittifakın kaybetmesi için güzel bir güne uyanacağız. Onun için diyoruz ki; işte meydan, işte Ağrı, işte sandık. Çünkü biliyoruz ki bu ülkede herkes bu iktidarın bu zihniyetinden oldukça rahatsız. Ve 31 Mart tarihini sabırsızlıkla bekliyorlar. Çünkü 17 yıllık AKP’nin iktidarlık döneminde herkes bu iktidardan çekti. Kendisi gibi düşünmeyeni cezalandıran bir anlayış 31 Mart’ta bu ülkenin halklarından gereken dersi alacak. Ama o ders özellikle Ağrı’dan, Agirî’den verilecek. 17 yılın 13 yılını burada Ağrı’da AKP’liler yönetmesine rağmen yoksulluk bitmedi. Geldiklerinde de yoksuldu, şimdi de yoksul. Burada bir hastane yaptılar, o hastane binası 10 yılda tamamlandı ve içinde sadece bir tane doktor var.”

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
FETÖCÜ tayyip SEN DEFOL GİT
FETÖCÜ tayyip SEN DEFOL GİT - 2 yıl Önce

31 martda defolup gidecek olan varsa akp ti ve sana niye muşdan aday oldun diyen gidecek .Hadda ve hadda CUMHUR BAŞKANLIĞINDAN DA ( DEFOLUP ) gidecek .Göreceksiniz naaah buraya yorum yapıyorum bütün büyük ŞEHİRLERİ VE DOĞU VE GÜNEY DOĞUYUDA KABEDECEK .Dolayısı ile ülke erken seçime gidecek bakmayın o istdiği kadar 4,5 senem var desin eyyy tayyip artık senin eyyy yaratılanı yaratandan dolayı sevdiğim kürt kardeşlerim PALAVRALARINI ,YALANLARINI SAHTEKARLIĞINI yemiyoruz defolup gideceksin gitmesi gereken birileri varsa SEN VE 7 DEN 77 YEDİYE SOYUN SOPUN GİDECEK YALLAH GÜRCÜSTANA SIĞINMACI tayyip 1000 senedir bizler buradaydık yinede buradayız sen DEFOLUP GİT SOYUNU ,SOPUNU TOPLADA TERÖRİST tayyip fetöcü tayyip sen gideceksin erken seçimle nokta bizdeyil SIRRI SAKIK Bizi temsil ediyor ve kazandı bile MUŞ BİZİM OLDU gideceksin tayyip .

SIRADAKİ HABER