Saki Aşireti'nin üyeleri BDP'ye katıldı

Saki Aşireti, BDP'ye geçti...

Saki Aşireti'nin üyeleri BDP'ye katıldı

AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman'ın boşandığı eşi İdris Kotan'ın da mensubu olduğu Saki Aşireti, BDP'ye geçti.

Aşiret liderlerinden olan ve 1989-1994 yılları arasında Anavatan Partisi'nden Doğubeyazıt Belediye Başkanlığı yapan Mahmut Kotan beraberindekilerle birlikte Ağrı'daki BDP seçim bürosuna gitti.

BDP'nin Ağrı belediye başkan adayı Sırrı Sakık tarafından karşılanan Mahmut Kotan, "Biz artık eskisi gibi aşiretle anılmak istemiyoruz. Hepimiz Kürdüz, Kürdistanlıyız. Bugün BDP'ye katıldık. 1 Haziran'da Ağrı'yı almalıyız" diye konuştu.

Sırrı Sakık ise "Herkesi onurlu yürüyüşte ve onurlu davranışta bu saflara bekliyoruz. Gerçekten biz burada onur mücadelesi veriyoruz. Kürt halkının bu topraklarda barış içinde yaşamasını ve Ağrı'nın gasp edilmiş olan haklarının hayat bulması için buradayız. Benim görevim bu olduğu için Ağrı'yı önemsediğim için burdayım" dedi.

Ağrı'daki seçimlerin yenilenmesine 5 gün kala Fatma Salman'ın baba tarafından akrabası olan ve eski eşi İdris Kotan'ın da mensubu olduğu Saki Aşireti'nden 50 kişi, Abdullah Öcalan ve Mazlum Doğan'ın posterleri altında düzenlenen törenle BDP'ye katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan hacıömeroğlu
ramazan hacıömeroğlu - 4 yıl Önce

mahmut kotan shp den belediye başkanı olmuştu.o dönem shp halkin emek parti̇si̇ni̇ mecli̇se taşidiği i̇çi̇n oy toplamişti.saygilarimla