Sağlık Bakanı’nda hamile çocuklar açıklaması

39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğu ortaya çıkmıştı

Sağlık Bakanı’nda hamile çocuklar açıklaması

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, İstanbul'da, bir hastanede 5 ay içinde 115 hamile çocuğun kayıtlara geçmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Demircan, "İhmali olan var mı, noksan yapılan işlem var mı bunları inceleyeceğiz. İncelemeler sonunda edindiğimiz bilgiler kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

Hürriyet gazetesi Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun saptandığını duyurmuştu. Kayıtlara göre, hamile oldukları tespit edilen 115 çocuktan 77’sinin 15 yaşın üstünde, 38 çocuğun 15 yaşından önce hamile kaldıkları anlaşıldı.

Haberde "bu kayıtların polise bildirilmediği; savcılığın talebiyle sorumlu başhekim yardımcısı Dr. A. A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D. için soruşturma izni istendiği, valiliğin 4 Aralık 2017 tarihli yazısıyla iki görevli hakkında soruşturma izni verilmediği, durumu savcılığa bildiren hastane görevlisi hakkında ise inceleme başlatıldığı ve görev yerinin değiştirildiği" iddiaları yer almıştı.

BAKAN DEMİRCAN: "HATA VE İHMAL KİMDEYSE ORTAYA ÇIKARILACAK"

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan konuyla ilgili açıklama yaptı. "Hata ve ihmal kimdeyse ortaya çıkarılacak" dedi.

CNN TÜRK'e konuşan Demircan, şunları söyledi:

"Bu sosyal yönü, sağlık yönü, hukuk yönü olan bir mesele. Böyle bir olayın yaşanması bütün toplumu ilgilendirir. Diğer yandan sağlık tarafı var, bedenen olgunluğa ulaşmamış insanların bu durumla karşı karşıya kalmış olmaları kabul edilebilir değil. Bizim için bize müracaat eden herkesin sağlık problemini çözmek görevimiz. Hukuki olarak da görevlerimiz var. Bu hadisede ihmali olan var mı, noksan yapılan işlem var mı bunları inceleyeceğiz. Bize gelen bilgiler tamamlanmış değil. Bilgiler tamamlandığında bunu kamuoyu ile paylaşacağız"

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 08:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 3 yıl Önce

Tecavuzcu ulke olduk basimizdakilerin kirli politikasi

SIRADAKİ HABER