Saadet’ten AKP’ye davet: Gelsinler bu çatı altında siyaset yapsınlar

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, gündeme ilişkin açıklamada bulundu

Saadet’ten AKP’ye davet: Gelsinler bu çatı altında siyaset yapsınlar

AKP İstanbul İl Başkanlığı görevini bırakan Bayram Şenocak’ın yerine daha önce Saadet Partisi’nde görev almış Osman Nuri Kabaktepe getirildi.

Kabaktepe’nin göreve başlamasının ardından açıklama yapan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın yapılan görevlendirmeyi eleştirdi.

"94 Ruhu’nu mu Arıyorsunuz?” başlığıyla açıklama yapan Aydın, isim vermeden Kabaktepe’nin göreve gelmesine ilişkin, “Partimizde önceki dönemlerde görev almış bir ismin, 19 yıldır iktidarda bulunan bir partiyi bu kadar heyecanlandırıyor olmasını önemsiyoruz” dedi.

Açıklamasında yapılan görevlendirmeyi eleştirerek, “2011 yılına kadar bizimle siyaset yapmış ve 10 yıl gibi uzun bir süredir de siyasetten uzak bir arkadaş, AK Parti'ye umut olabiliyorsa; Saadet Partisi'nde böyle yüzlerce binlerce arkadaşımız var. Öyleyse buyursunlar, gelsinler bu çatı altında siyaset yapsınlar” ifadelerini kullandı.

Aydın’ın açıklamaları şu şekilde:

‘TÜKENMİŞLİĞİN BİR İFADESİ’

2001 yılında kurulan ve ısrarla önceki siyasi anlayışını bir kenara bıraktığını ve reddettiğini ifade eden AK Parti'nin, 20 yıl sonra bugün; "94 ruhu" diyerek, kuruluşundan 7 yıl öncesini bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması; tükenmişliğin bir ifadesidir. Meksika'nın yerli kabilelerinden birinin şefine atfedilen bir söz vardır; "O kadar hızlı gittik ki; ruhlarımız geride kaldı…”

‘HAMLELER AK PARTİ’NİN ERİYİŞİNİ DURDURAMAZ’

Evet AK Parti de iyi niyetle yapılan o kadar uyarıya rağmen; yanlışlarını ifade eden herkesi hainlikle suçlayarak girmiş oldukları yanlış yolda o kadar hızlı gitti ki; çeyrek asır öncesinin ruhunu arar hale geldi. AK Parti, kuruluşundan 20 yıl sonra bir yere vardı. Ama bu yer, kesinlikle yola çıkarken varacağız dedikleri yer değildir! Çok net ifade ediyoruz; yapmış oldukları bu hamleler, bu saatten sonra AK Parti'nin eriyişini durduramaz.

‘GELSİNLER BU ÇATI ALTINDA SİYASET YAPSINLAR’

Ayrıca 2011 yılına kadar bizimle siyaset yapmış ve 10 yıl gibi uzun bir süredir de siyasetten uzak bir arkadaş, AK Parti'ye umut olabiliyorsa; Saadet Partisi'nde böyle yüzlerce binlerce arkadaşımız var. Öyleyse buyursunlar, gelsinler bu çatı altında siyaset yapsınlar. “94 Ruhu" dedikleri şey, o dönemde 25 yıllık siyasi tecrübenin Refah Partisi'nde ete-kemiğe bürünmesiyle ortaya çıkmıştır. Ve bugün o tecrübe yarım asrı geride bırakmış ve de o anlayış Saadet Partisi çatısı altında sürdürülmektedir.

‘KAYBETTİKLERİ ŞEYİ KAYBETTİKLERİ YERDE ARAMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ’

"94 ruhu"; Üretimi esas almaktır, hakkı ve adaleti gözetmektir. Yapılan her işte üç-beş kişinin değil; bu topraklar üzerinde yaşayan milyonlarca insanımızın yararını gözetmektir. Kendi rengini koruyarak, bu memleketin her bir ferdiyle uzlaşabilmek, konuşabilmek ve ülke-millet faydasına olacak her işte birlikte yol yürümektir. Dış politikadan, tarıma, eğitimden ekonomiye her alanda milletin yüzünü güldürecek, dertlerine derman olacak hamleleri yapmaktır. 94'te Refah Partisi bunu yapmıştı, 2021'de de bu anlayışla siyaset yapan parti Saadet Partisi’dir. Kendilerine kaybettikleri şeyi, kaybettikleri yerde aramalarını tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Duvar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER