SAADET YİK üyesi Kamalak: Vebali büyük olanla ittifak olmaz

Kamalak, ittifaka karşı çıktı

SAADET YİK üyesi Kamalak: Vebali büyük olanla ittifak olmaz

Saadet Partisi'nin eski lideri Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti sonrası ortaya atılan ittifak tartışmalarına katıldı. Kamalak, ittifaka karşı çıktı.

Sosyal medya hesabından mesaj paylaşan Kamalak "Vebali büyük olanla ittifak olmaz" dedi. Sözcü'de yer alan haberde de Kamalak, “AK Parti'nin 18 yılda yaşananlarda vebali büyük. Ne pahasına olursa olsun, Saadet Partisi bildiği yoldan ayrılmamalı. Fazladan 3-5 milletvekilimiz olsun, iş alalım gibi gerekçelerle ilkelerinden vazgeçmemeli” dedi. Kamalak şöyle devam etti:

'SAADET, AK PARTİ'Yİ AKLAMAMALI'

“Saadet Partisi AK Parti ile işbirliği yaparak AK Parti'yi aklamamalı. AK Parti'nin günahlarına ortak olmamalı. Saadet Partisi, AK Parti'yle ittifaka katiyen girmemeli. Doğru olanlar, doğru bildikleri yolda tek kişi kalsa da giderler. Erdoğan'ın ziyareti, Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik olabilir. Yüzde 50+1'i bulamıyor. Belediye seçimlerinde olduğu gibi en çok oyu alanın Cumhurbaşkanı seçilmesine yönelebilirler, bunun için Anayasa değişikliği gerekir. Cumhur İttifakı'nın ise bunu yapacak gücü yok. Geriye 50+1'i tutturmak için, MHP-BBP dışındaki  partileri de etrafında birleştirmek kalıyor. Saadet Partisi, özgül ağırlığı fiziki ağırlığından büyük bir partidir. Saadet'e bu amaçla gitmiş olabilir.'' 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 09:10

YORUM EKLE
YORUMLAR
siyasi hata buna derim
siyasi hata buna derim - 7 ay Önce

saadet chp ile ittifak yapmakla oy kaybetti ama itibarını kaybetmetmedi.eğer akp ile ittifak yaparsa hem oy hem itibar kaybeder.katılacaksa üçüncü ittifaka katılsınlar hem oyları artar hemde itibarlarını kaybetmezler.akp nin bu zamana kadar işlediği suçlara ortak olmak ve aklamak ne kadar akıl ve mantık işi kendileri bilir.daha fazla oy kaybederler aynı bbp gibi silik parti olurlar.

SIRADAKİ HABER