Saadet Partisi'nden Büyük Birlik'e 'Hayırlı' ziyaret

Karamanoğlu: Farklı fikirlere sahip olmamıza rağmen kucaklaşmamız, bir bütün olmamız gerekir

Saadet Partisi'nden Büyük Birlik'e 'Hayırlı' ziyaret

Daha önce ‘partili cumhurbaşkanlığını’ merkez alan anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ oyu kullanacaklarını açıklayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, fikirlerinin değişmediğini kaydetti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi makamında ziyaret eden Karamollaoğlu, Türkiye’nin ciddi problemleri olduğuna dikkat çekti.

Karamanoğlu, “Problemler nasıl çözülecek? Asıl soru bu. Şu anda gelişmeler biraz kamplaşmaya sebep oluyor. Ülkemizdeki konu biraz kamplaşmış olduğumuzu gösteriyor. Farklı fikirlere sahip olmamıza rağmen kucaklaşmamız, bir bütün olmamız gerekir.”

Referandumda oylarının ‘Hayır’ olduğunu tekrarlayan Karamollaoğlu, “Bizim fikrimizi değiştiren bir şey yok prensip itibariyle düşüncelerimizi ibraz ettik ve şu anda o düşüncelerimizi değiştiren bir şey yok” şeklinde konuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de karşılama sırasında "Hayırlara vesile olsun" dedi ve bu sözün ardından yanlış anlaşılmaması için, "Bu kelimeyi sakın yanlış anlamayın o anlamda söylemedim" diyerek sözlerini düzeltti.

Destici toplumu ayrıştıracak ve çatıştıracak her türlü sözden uzak durulması gerektiği dile getirerek, "Biz BBP ve SP bu dönemde de sağduyunun sesi olduk. Süreç başladığından beridir düşüncelerimizi ve görüşlerimizi paylaştık. Bizim teklif metnimiz onlara gitti onlarınki bize geldi. Metinlerimizin aslında birbirine çok benzediğini ve ortak noktaları olduğunu gördük" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 14:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER