Saadet Partisi'nde deprem: Oğuzhan Asiltürk, Karamollaoğlu'na karşı 'kongre' harekâtı başlattı

"Mü’minlerin kardeş olduklarına inandığımız için, kardeşler arasında iyi ilişkiler olmasını arzu ediyoruz"

Saadet Partisi'nde deprem: Oğuzhan Asiltürk, Karamollaoğlu'na karşı 'kongre' harekâtı başlattı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na karşı kongre çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la sık sık bir araya gelen Asiltürk, yaptığı açıklamada "İnşaallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle  gelir" dedi.

Asiltürk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Mü’minlerin kardeş olduklarına inandığımız için, kardeşler arasında iyi ilişkiler olmasını arzu ediyoruz. Siyâsi çekişmelerin oluşturduğu olumsuz ortamdan etkilenmeden, kardeşliğin oluşmasına ve gelişmesine çalışırız.

Erbakan hocamızdan sonra, Saadet Partisinde görev yapan kardeşlerimiz, sâdece iktidarı tenkit etmekle yetindiler.

Böyle olunca, ahlâki ve mânevî değerleri savunduğu için, Saadet Partisini destekleyenlerin desteği azaldı.

Bu destek azaldığından dolayı, bir önceki seçimde Millet Vekili çıkaracak kadar oy aldığımız illerde, seçim işbirliği dolayısıyla baraj uygulanmadığı halde, aynı oyu alamadığımız için Millet Vekili çıkaramadık

Bir Siyasi Partinin başarılı olması için, inandığı gerçeklere hizmet etmesi gerekir. Bundan dolayı bizim öncelikli hedefimiz, toplumu ahlâki ve mânevi değerlere yönlendirmeye çalışması olmalıdır.

Buna dikkat etmezsek Erbakan hocamızın ifâdesiyle önce diğer partilerden biri gibi olur, sonra da yok oluruz. Şunu unutmamalıyız: Bize oy verecek olanlar, maddî imkânlar elde etmek için yanımıza gelenler değil, inancımıza saygılı olanlardır.

İnşaAllah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
şaşırmadık ki
şaşırmadık ki - 2 ay Önce

diyoruz hep bu asiltürkte derin devletin saadetteki adamı yani hemen hemen her partide var böyle tipler önde vitrinde halka sempatik biri arkada aynı otoriteye bağlı kontrolcü biri yani ülkede 100 ü geçkin parti varsa bunun 90 ı aynı merkeze bağlı sayılır çokta herkes umut bağlamasın iktidar düşünce yerine muhalefet geçince oradakilerde aynı merkezi adamı olacağı için değişen bir şey olmuyacak.

kaçarmı kaçmaz
kaçarmı kaçmaz - 2 ay Önce

şu gelecek partisi var eğer davutoğluda erdoğandan gerçekten ayrı bir parti ise hadi inanalım olmuşta olabilir ama yanındakiler aynı saadet partisinde asiltürk gibi akp ve mhp ye çalışan bir veya bir kaç kişi varlığı gibi bu selim temuçi sonra bu manisa milletvekili var bunlarda yüksek ihtimalle gelecek partisi içindeki akp ve mhp ye çalışan kişiler olduğu bariz belli oluyor ne kadar akp muhalefetmiş gibi yapsalarda yani siyasi aktörle çok değişmiyor sağdada soldada çoğu partidede.

SIRADAKİ HABER