Saadet Partisi Genel Başkanı: Babamızın oğlu bile olsa her türlü bloğa karşıyız

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, CHP Genek Başkanı Kılıçdaroğlu ile yarın yapacağı açıklama öncesinde açıklamalarda bulundu

Saadet Partisi Genel Başkanı: Babamızın oğlu bile olsa her türlü bloğa karşıyız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ‘Hayır’ bloğu içinde olmadıklarını söyledi.

Hürriyet’te yer alan habere göre yarın CHP Genak Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek olan Karamollaoğlu, her türlü bloklaşmaya ‘Hayır’ dediklerini belirterek, “Biz referandum öncesi bir ‘Evet’ bloğu içinde yer almadığımız gibi, bugün oluşturulmak istenen bir ‘Hayır’ bloğunun da tarafı değiliz. Tıpkı referandumda olduğu gibi, bugünde toplumu kategorize edecek, kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloklaşmaya da ‘Hayır’ diyoruz” dedi.

"KUTUPLAŞMA TARAFI OLMADIK"

Referandum öncesinde herhangi bir kutuplaşmanın tarafı olmamak için büyük çaba harcadıklarını dile getiren Karamollaoğlu, “Böylece toplumda daha büyük gerginliklerin daha keskin kutuplaşmaların yaşanmasına da engel olduk. Bu konuda da hamd olsun başarılı olduk. Böylece toplumda daha büyük gerginliklerin daha keskin kutuplaşmaların yaşanmasına da engel olduk” diye konuştu.

"YANLIŞ DEVAM ETTİRİLİYOR"

Referandum öncesindeki ‘yanlış’ın referandum sonrasında da devam ettirilmeye çalışıldığını söyleyen Saadet lideri, her türlü bloğa karşı olduklarını net biçimde ifade etti: “Evet’ ya da ‘Hayır’ gibi düz tanımlamaların ötesinde ilkelerimiz ve değerlerimiz çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizim ölçümüz ise bellidir. Milletimizin ve ülkemizin lehine olacak her türlü oluşumun içinde oluruz. Ama milletimizi kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloğa da babamızın oğlu bile olsa karşı çıkarız.”
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 14:45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER