Ruhani'den Müslümanlara ABD çağrısı

ABD Başkanı Donald Trump, Mayıs ayında İran nükleer anlaşmasından çekilme kararı almıştı

Ruhani'den Müslümanlara ABD çağrısı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dünyadaki tüm Müslümanlara ABD 'ye karşı birleşmek için çağrıda bulundu.

Ruhani Tahran'da gerçekleşen Uluslararası İslam Birliği Konferansı’nda yaptığı konuşmada ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesini ve yaptırımları kast ederek "ABD tarafından yönetilen Batı'ya boyun eğmek dinimize ve dinimize bağlı gelecek nesillerine ihanettir" dedi.

Washinton'la yakın olan Suudi Arabistan ve diğer ülkeleri eleştiren Ruhani, "İki seçeneğimiz var. Kırmızı halıları suçluların önüne açmak ya da adaletsizliğe karşı birlik olarak Peygamberimize, Kur'an'a ve İslama sadık kalmak" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan'ın ABD ile yaptığı sözleşmelere atıfta bulunan Ruhani, "Suudi halkının teröre karşı çıkarlarını korumaya hazırız ve bunu yapmak için 450 milyar dolar istemiyoruz" şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, Mayıs ayında İran nükleer anlaşmasından çekilme kararı almış, ardından Tahran'a yönelik yaptırımlar devreye girmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 22:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Hoca senin müslüman dediklerin, şu sekiz yıldan beri,Yemen,Libya, ırak, mısır, Suudi, Türkiye ve Suriye'de yaşanılan ve bu mazlumlara yaşatılanlar ise, ve bunları yaşatan "öfkeli Sünni gençler "ise aman,aman al senin olsun.haci sen git onlarla birleş,ne de olmazsa aynı zihniyettesiniz , Allah'ın sizden büyük olduğuna ve adaletine kesinlikle inandığım için bunları yazdım! Not: uygulamaların yazıyı okumamı gerektirmedi,ismini hatirliyamadigim için,haciyi veya hocayı kullandım.

Adallet
Adallet - 2 yıl Önce

Soysuzlar zavali savunmasiz gencleri asarken muslumansiniz zora gelince seleniyorsunuz allahin naleti sizden eksik olmasin alcak serefsiz opyoncu seytanlar

SIRADAKİ HABER