Putin: Suriye’de elde edilen başarılara Kürt halkının da desteğiyle ulaşıldı

Putin, Kürt halkı ile çok iyi ilişkileri olduğunu söyledi

Putin: Suriye’de elde edilen başarılara Kürt halkının da desteğiyle ulaşıldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’de elde edilen başarılara aynı zamanda Kürt halkının desteğiyle ulaşıldığını söyledi.

Sputnik'in haberine göre, Rusya’nın Nalçik şehrinde düzenlenen "Etnik Gruplararası İlişkiler Konseyi" toplantısında, bazı Rus uzmanların bir süre önce katıldıkları federal televizyon kanallarında Kürt halkına hakaret ettikleri ve tarihi çarpıttıkları konusu gündeme geldi.

Etnik Gruplararası İlişkiler Konseyi toplantısında konuyla ilgili konuşan Putin “Kürt halkı ile tarihsel olarak her zaman çok iyi ilişkilerimizin olduğunun altını çizmek istiyorum. Üstelik, Suriye ve Türkiye sınırında şu anda elde edilen şey Kürtlerin de desteğiyle ve onların da çıkarına uygun olarak yapılıyor. Bunu anlıyorlar ve gönülden yaklaşıyorlar. Kürt yerleşim bölgelerinde askeri polisimiz çok iyi karşılanıyor. Çünkü insanlar Rus ordusunun onları korumak için geldiğini görüyor ve anlıyorlar. Bu açık bir gerçektir” ifadelerini kullandı. 

Putin "Kürt halkına hakaret ve tarihi çarpıtma" konusunda ise; “Kimin orada ne söylediğini, ne saçmaladığını bilmiyorum, ancak insanların bunun Rus resmi makamlarının pozisyonuyla hiç bir ilgisinin olmadığını bilecek kadar sağduyulu olduklarını düşünüyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER