'Pozitif ayrımcılıktan yana değilim' diyen Yıldırım'dan kadınlara: İtaat et rahat et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım kadın seçmenlerle bir araya geldi

'Pozitif ayrımcılıktan yana değilim' diyen Yıldırım'dan kadınlara: İtaat et rahat et

Her başarılı erkeğin yanında mutlaka güçlü bir kadın olduğunu söyleyen AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım, "Ben kadınlara pozitif ayrımcılıktan yana değilim. Asıl olan kadınlara imkan tanımak, onların da aynı şartlarda mücadele etmesine alan açmak" dedi. Yıldırım, evliliğin sırrını ise 'İtaat et rahat et' diye açıkladı.

İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde kadın seçmenlerle bir araya gelen Binali Yıldırım, kadına şiddeti durdurmak için en kapsamlı yasal düzenlemeleri yaptıklarını söyledi.

Yıldırım, "Her başarılı erkeğin arkasında değil yanında mutlaka güçlü bir kadın vardır. Bakan olabilirsiniz, Başbakan olabilirsiniz, Cumhurbaşkanı da olabilirsiniz ama size bakan bir bakanın olduğunu unutmayın. Semiha Hanım da bize bakıyor, göz kulak oluyor, evlatlarını yetiştiriyor, bizim arkamızdan derliyor, topluyor, ailemizin birliğini beraberliğini devam ettiriyor" diye konuştu.

Pozitif ayrımcılıktan yana fikrinin açık olduğunu belirten Yıldırım, "Kadınlarımıza yönelik çok şey söylenir. Pozitif ayrımcılıktan bahsediyorum. Bu konuda fikrim açık, ben kadınlara pozitif ayrımcılıktan yana değilim. Asıl olan kadınlara imkan tanımaktır, fırsat sağlamaktır, onların da aynı şartlarda mücadele etmesine alan açmaktır. Güzel olan budur, kıymetli olan da budur. Lütuf şeklinde verilen şeylerin arkası gelmez ve fazla bir anlamı da olmaz" dedi.

'KADINA ŞİDDETİ DURDURMAK İÇİN EN KAPSAMLI YASAL DÜZENLEMELERİ YAPTIK'

Yıldırım, "Kadına şiddeti durdurmak için en kapsamlı yasal düzenlemeleri yaptık. Aile Bakanlığı bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Şiddet kime karşı gelirse gelsin, nefretle kınanması gereken bir şeydir. Sadece kınamak yetmez en ağır şekilde de cezalandırılmalı. Burada sadece cezalandırmak değil, eğitim ve bilinçlendirme de önemli. Ceza tek başına bir anlam ifade etmiyor. Mutlaka bilinçlendirme gerekir. Bunun için devletin kurumlarının hem kadınları hem erkekleri bu konuda bilinçlendirecek, eğitim çalışmalarını artırması lazım. Eskiden bizim zamanımızda evliler arasına girilmezdi. Aileler taraf olduğu zaman evliliğe katkı değil, olumsuz sonuç doğuruyor. Onun için evlileri tek başına bırakacaksın, kendi aralarında meselelerini halledecekler. Öbür türlü duygusal oluyor, 'benim kızım, benim oğlum' giriyor. Hepsi bizim kızımız, hepsi bizim oğlumuz. O yüzden karışmamak gerekiyor. Evliliğin sırrı 'itaat et rahat et'. 'Peki' demesini mutlaka başarmamız lazım" ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 13:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
erkek binali yildirimLAR ve kadina zulum
erkek binali yildirimLAR ve kadina zulum - 1 yıl Önce

Binali Yildirim yuksek mevki sahibi ve toplumu etkileyici bir erkek. Dolaysiyla açiklamalari TR'nin kanayan yarasi olan kadına şiddeti dahada artiracaktir.
Insan haklari, ve sivil toplum orgutleri bu ve benzer adamlari hemen dava edip susturmali. Bu arada, bu haber bana burda (Kanada) Turkler tarafindan yayinlanan bir Turk toplum gazetesinde kadin cinayetlerini irdeleyen Toronto Universitesi'nden Prof. Dr Aysan Sev’er tarafindan kalame aiinan makaleyi hatirlatti:
http://www.perfectgazete.com/muruvet-tunceri-anma-toreni-ve-kadin-cinayetleri-ile-ilgili-dusunceler/

SIRADAKİ HABER