PKK'den petrol boru hattına yapılan saldırıya ilişkin açıklama

Federal Kürdistan Yönetimi saldırıyı kınadığını açıklamıştı

PKK'den petrol boru hattına yapılan saldırıya ilişkin açıklama

PKK’nin silahlı kanadı HPG (Halk Savunma Güçleri), 29 Temmuz’da petrol boru hattına yönelik saldırının HPG gerillaları tarafından merkezi bir kararla yapılmadığını açıkladı.

HPG’den yapılan açıklamada, “Topyekün saldırı harekatına karşı 29 Temmuz günü Şırnak’ın Silopi ilçesinde yerel birlikler tarafından kendi inisiyatifleri ile bir sabotaj eylemi düzenlemişti. Boru hattına yönelik yapılan bu eylem, alanda bulunan gerilla güçlerimizin aldığı merkezi bir kararla yapılmamıştır” denildi.

IRAK FEDERE KÜRDİSTAN BÖLGESİ YÖNETİMİ’NE İLİŞKİN AÇIKLAMA     

Basın İrtibat Merkezi, HPG olarak Güney Kürdistan’ın çıkarlarına karşı herhangi farklı bir tavırlarının olmadığını belirterek, Güney’li yetkililer tarafından yapılan açıklamaların doğru olmadığını tahrik edici bulduklarını belirtti.

Açıklamanın devamında, “Eylemi yapan yerel birim bu boru hattının kime ait olduğunu bilmeden bu eylemi yapmıştır. Bunu farklı değerlendirerek çarpıtmak kimsenin yararına olmayacaktır” denildi. (imc tv)

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2015, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yinemi çark
Yinemi çark - 3 yıl Önce

ceylanpınardaki polislere sol fraksiyonlardan bile tepki gelince de döyle demiştiniz, bak kamuoyu rahatsız at yalanı yiyim inananı..

apousta
apousta - 3 yıl Önce

berzani akp kardeşine nasıl yardım ederim bahanesidir,,,
boru bahane kardeşlik şahane misali...